Slovenac Toth slavio u hodanju na 50 kilometara

Svjetsko atletsko prvenstvu u Pekingu

Fena

29.8.2015

Slovak Matej Toth osvojio je zlatnu medalju u hodanju na 50 km na Svjetskom atletskom prvenstvu u Pekingu.

Tridesetdvogodišnji Toth, koji je prvi Slovak osvajač zlatne medalje na svjetskim prvenstvima, slavio je ispred Australca Jareda Tallenta, osvajača srebrene medalje na posljednje dvije Olimpijade.

Japanac Takayuki Tanii osvojio je bronzu. Branitelj naslova Irac Robert Heffernan bio je peti.

Pretposljednjeg dana SP-a bit će održana finalna natjecanja u još šest disciplina - skoku uvis za žene, 800 metara za žene, 5.000 m za muškarce, bacanju diska za muškarce te štafetama 4x100 metara u obje konkurencije. Bit će podijeljene medalje i u desetoboju, nakon posljednje dvije discipline - bacanju koplja i utrci na 1.500 metara.