Gabala Ermina Zeca šokirala Panathinaikos, "sedmica" Borussije iz Dortmunda

Uzvratne utakmice 4. pretkola Evropske lige

Autor:(D. K.)

27.8.2015

Grčki PAOK još je u prvoj utakmici osigurao grupe Evropske lige (5:0), a u uzvratu u Danskoj protiv Brondbyja odrađena je formalnost (1:1).

Grci su poveli u 22. minuti preko Coste, a konačan rezultat postavio je Rashani pet minuta kasnije.

Dalje je prošao i Fenerbahče, koji je u Turskoj slavio sa 3:0 protiv Atromitosa (Fernandao 7., 78., Erkin 59.).

Bivši dinamovac Dodo postigao je dva gola protiv Panathinaikosa i tako osigurao svojoj Gabali - senzaciju. Strijelac je bio u 6. i 60. minuti, dok su za zelene pogađali Berg i Nano (34. i 78. minuta).

Midtjylland je šokirao Southampton 1:0, a jedini gol na utakmici djelo je Rasmussena u 28. minuti.

Nermin Crnkić i njegov Jablonec nisu uspjeli preko Ajaxa (0:0).

Ibrahim Šehić prošao je dalje sa svojim Qarabagom iz Azerbejdžana (3:0 protiv Young Boysa), a veselio se i golman Jasmin Burić, nakon što je Lech eliminirao mađarski Videoton.

Gabala Ermina Zeca šokirala je Panathinaikos (2:2 u uzvratu) i oni će također imati evropsku jesen, piše Goal.com.

Almaty - Bordeaux 2:1 (0:1, prvi susret)
Jablonec - Ajax 0:0 (0:1)
Kazan - Rabotnički 1:0 (1:1)
Qarabag - Young Boys 3:0 (1:0)
HJK - Krasnodar 0:0 (1:5)
Videoton - Lech 0:1 (0:3)
St. Etienne - Milsami 1:0 (1:1)
Thun - Sparta 3:3 (1:3)