DINAMO U GRUPNOJ FAZI Armin Hodžić postigao majstorski gol!

Rapid, za koji nastupa Srđan Grahovac, ispao od Shakhtara

A.U.

25.8.2015

Novi bh. reprezentativac Armin Hodžić postigao je gol u pobjedi Dinama iz Zagreba nad albanskim Skenderbeuom.

Dinamo je slavio rezultatom 4:1 i tako izborio učešće u grupnoj fazi Lige prvaka, nakon što su i u prvoj utakmici slavili sa 2:1.

Zagrebčani su poevli u devetoj minuti preko Soudanija, da bi samo 60-ak sekundi kasnije Esquerdinha poravnao.

U 15. minuti navijači su mogli vidjeti majstoriju Hodžića koji sjajnim udarcem iz volea, na asistenciju Soudanija, pogađa za 2:1.

Početkom drugog poluvremena Dinamo ostaje s deset igrača u polju, nakon što je drugi žuti karton dobio Goncalo.

U 55. minuti Taravel pogađa za, tada je bilo jasno, siguran prolaz Dinama, a konačnih 4:1 potsavlja Soudani. Hodžić je igrao do 52. minute kada je umjesto njega ušao Antolić.

Bečki Rapid nije uspio proći Shakhtar sa kojim je odigrao nedovoljnih 2:2, nakon što su u prvoj utakmici poraženi minimalnim rezultatom. Za domaće su pogađali su Maros u 10. i Gladykj u 27., dok su strijelci za goste bili Schaub u 12. i Hofmann u 22. minuti.

Naš internacionalac Srđan Grahovac za Rapid je igrao do 70. minute kada ga je zamijenio Schwab.

Blago iznenađenje napravio je švedski Malmo koji je sa 2:0 slavio protiv Celtica, nakon poraza od 3:2 u prvom susretu.

Pogađali su Rosenberg u 23. i Boyata (autogol) u 55. minuti.

Ono što bi se moglo protumačiti kao najveće iznenađenje je prolazka Maccabija iz Tel Aviva i ispadanje Basela. Nakon 2:2 u Švicarskoj, rezultat u Izraelu glasio je 1:1, te će Maccabi igrati u grupnoj fazi.

Ni Monaco neće igrati u Ligi prvaka nakon što su slavili sa 2:1 protiv Valencije, a Španci idu dalje zbog 3:1 iz prve utakmice.