IDEMO U ČETVRTFINALE Kadeti zaledili Hrvatsku na -27

Nova pobjeda zlatnih bh. momaka

A.U.

12.8.2015

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Hrvatsku sa 86:59 na Eurobasketu u Litvaniji.

U prve tri minute utakmice nijedna ekipa nije mogla do koša, a prvi su „probili led“ naši igrači koji odmah potom dolaze i do prednosti od četiri poena. Posljednje dvije minute prve četvrtine igramo sjajno i stižemo do prednosti od 22:11, sa kojom se ušlo u drugu četvrtinu.

U nastavku nastavljena je sjajna igra zlatnih bh. momaka koji su bili precizni sa svih distanci uz aktivnu igru u odbrani i značajan broj ukradenih lopti i skokova.

screenshot-9

Već na poluvremenu imali smo 16 poena razlike, te je bilo jasno da smo pred važnom pobjedom, a odlična igra potvrđena je i u trećoj četvrtini nakon koje smo imali 68:44.

Početkom posljednjih deset minuta selektor Josip Pandža daje priliku igračima koji nisu u početnoj petorci, što se na kratko osjetilo na igri, te je Hrvatska uspjela smanjiti zaostatak na oko 20 poena.

Da su naši momci dominirali cijelu utakmicu jasno govori i činjenica da Hrvatska nije vodila ni u jednom trenutku susreta.

Ipak, i druga postava odlično odrađuje svoj posao i do kraja utakmice stiže do pobjede od 86:59, koja nam garantuje prolaz u četvrtfinale.

Najefikasniji igrač utakmice je Čampara sa 21 poenom, tri skoka i šest asistencija. Musa je ubacio 17, uz pet skokova i sedam asistencija, dok je Sikiraš pogodio 12 puta uz devet skokova. Također, dvocifren je bio i Janković sa deset poena.

U reprezentaciji Hrvatske jedini dvocifreni igrač je Bajo sa 16 poena i 10 skokova.

Rezultati Grupe F

Crna Gora – Srbija 64 – 78

Francuska – Finska 57 - 38

BiH – Hrvatska 86 - 59

Kraj utakmice, još jedna odlična partija kadetske reprezentacije BiH

2' - Sjajna akcija nšaih momaka, pogodio je Mutić.

3' - Vratili smo prednost, ponovo imamo 29 poena razlike.

6' - U igri je opet Čampara koji pogađa oba slobodna bacanja.

7' - Nešto slabija igra naše reprezentacije sada, što je i očekivano kada se ima ovako visoka prednost.

10' - I Mutić upisuje prve poene. Selektor Josip Pandža dao je šansu igračima koji inače ne dobivaju previše prilike za igru, pošto je pobjeda zagarantovana jer je Hrvatska na -29.

Kraj treće četvrtine, BiH pred novom pobjedom i plasmanom u četvrtfinale. Rezultat je 68:41.

1' - Ćerkezović je promašio oba slobodna bacanja, ali naši igrači su se izborili za loptu i imaju ubacivanje sa strane nakon čega Janković piše prve poene.

1' - Igrač Hrvatske Bajo ostao je na parketu nakon duela, no, čini se da će sve biti uredu sa njim.

3' - Čampara pogađa za tri poena! Na semaforu stoji 61:37.

4' - Musa polaže nakon ukradene lopte. Naši momci igraju odličnu odbranu tokom cijele utakmice.

6' - Održavamo stečenu prednost, rezultat je 53:35.

9' - Krademo loptu, a Musa ekspresno pogađa. Prednost za BiH od 50:28.

10 - Trica Sikiraša!

10' - Barukčija je sjajno presjekao pas Hrvatske. Predhodno je Kočić pogodio jedno slobodno-

10' - Počelo je drugo poluvrijeme.

BiH na poluvremenu vodi sa 44:28

1' - Musa pogađa jedno, promašuje drugo slobodno bacanje. Hrvati uzvraćaju za dva preko Baje.

1' - Posljednje sekunde prvog poluvremena, Hrvatska pravi prekršaj a na liniju za slobodna bacanja će Musa.

1' - Bajo pogađa za Hrvatsku iz slobodnjaka, rezultat je 43:26.

2' - Sikiraš pogađa oba slobodna bacanja.

3' - Sada Hrvatska krade loptu i Vrgoč lijepo zakucava iz brzog napada.

3' - Musa pogađa pod faulom, a onda je i precizan sa linije za slobodna bacanja. 19 poena prednosti za BiH!

6' - Sikiraš za tri! Vodimo sa 34:16.

screenshot-7

6' - Najefikasniji igrač utakmice do sada je Musa sa osam poena i četiri skoka, dok Mutić ima čak pet skokova.

7' - Nastavili smo sjajno i u drugoj četvrtini, vodimo sa 29:13.

Kraj prve četvrtine, naša reprezentacija vodi sa 22:11

1' - Kakva igra! Pogodio je Sikiraš, nakon čega smo ekspresno oduzeli loptu, a nova dva poena postiže Musa!

2' - Barukčija pogađa oba slobodna bacanja, odmah nakon toga uzimamo loptu i Mirković pogađa za 18:9. Odlična prva četvrtina naših momaka!

3' - Dvije minute i 25 sekundi do kraja. Sikiraš pogađa jedno slobodno bacanje, ali smo u skoku izborili prekršaj. Rezultat je 14:9.

4' - Vidović pogađa za Hrvatsku, no Čampara uzvraća tricom!

6' - Musa pokušava za tri poena i promašuje, ali smo uzeli loptu, jedan igrač je opet pokušao za tri i promašio, no Ćerkezović odličan u skoku i pogađa za dva poena. Vodimo 8:4.

7' - Prvi smo došli do vodstva, ali Hrvatska je ubrzo izjednačila. Ipak, naši momci pogađaju za prednost od 4:2.

Pred nama je susret druge faze Eurobasketa za igrače do 16 godina, a naša reprezentacija odmjerit će snage sa vršnjacima iz Hrvatske.

Pobjeda u ovoj utakmici vodi nas u četvrtfinale.

Podsjetimo, naši momci do sada su pobijedili Srbiju, Italiju i Francusku, a poraze doživjeli su od Finske i Crne Gore.

Srbija je danas savladala Crnu Goru sa 78:64, dok Francuska i Finska igraju u istom terminu kao i naša reprezentacija.

Trenutno stanje na tabeli uz napomenu da Srbija i Crna Gora imaju po utakmicu više: