Dinamo u šokantnoj utakmici izborio plasman dalje

Molde promašio dva penala, izjednačio na 3:3

A.U.

4.8.2015

U nevjerovatnoj utakmici zagrebački Dinamo izborio je plasman u doigravanje za učešće u grupnoj fazi Lige prvaka na gostovanju kod norveškog Moldea.

Seriju nevjerovatnih događaja na utakmici počeo je Kamara koji je u osmoj minuti promašio penal za Molde, da bi u 17. Pjaca pogodio za 0:1.

Već u 20. Ademi povisuje, da bi dvije minute kasnije Rog pogodio za nevjerovatnih 0:3. No, u 43. minuti Hussain smanjuje prednost i donosi nadu domaćinu.

Imao je Molde priliku da na poluvrijeme ode sa samo jednim golom zaostatka, no Singh je bio neprecizan iz penala u drugoj minuti sudijske nadoknade.

U 52. minuti novi penal za Molde, a seriju promašaja prekinuo je Elyounoussi. Pola sata prije kraja utakmice Forren dobiva drugi žuti karton, no već tri minute kasnije Kamara poravnava na 3:3.

Moldeu je trebao još jedan gol, obzirom da je prva utakmica u Zagrebu završila rezultatom 1:1, no snage i sreće za preokret nisu imali.

Bh. internacionalac Armin Hodžić utakmicu je počeo na klupi, a u igru je ušao u 62. minuti umjesto Soudanija.

11781892-928024000604699-4004284408558973165-n

Kiparski APOEL, za koji nastupa Semir Štilić, izborio je prolazak uprkos domaćem porazu od danskog Midtjyllanda od 0:1.

U 5. minuti gosti su došli do vodstva preko Sviatchenka, a u 30. APOEL ostaje sa igračem manje zbog crvenog kartona Oliveire.

Štilić je susret proveo na klupi za rezervne igrače.