RAPSODIJA NA "PECARI" Široki Brijeg "petardom" ispratio Vitez!

Utakmicu drugog kola posmatralo oko 1.500 gledalaca

D. K.

2.8.2015

Fudbaleri Širokog Brijega večeras su u okviru drugog kola Premijer lige BiH, pred oko 1.500 gledalaca, na svojoj "Pecari" deklasirali Vitez sa 5:1.

Strijelci za domaći tim bili su Wagner (2. i 13. minuta), Menalo (9. i 69.) i Kožulj (45.+1), a za goste Kantar (40.).

Pitanje pobjednika riješeno je već u prvih desetak minuta u furioznom startu izabranika Davora Mladine.

Wagner i Menalo unosili su veliku pomutnju u odbrambene redove Viteza, a tri lopte završile su u mreži iza leđa gostujućeg golmana u uvodnim minutama susreta.

Wagneru kao da je posebna inspiracija bila klupska nagrada - dres s brojem 100, koji simbolizira njegovih 100 golova u Premier ligi BiH - pa je u 2. i 13. minuti toj brojci pridodao još dva gola, uz asistenciju Menalu.

Gosti su nakratko došli do daha u 40. minuti kada je Kantar pogodio same rašlje Soldina gola. No, da ne bi bilo ni trunke neizvjesnosti u nadoknadi izgubljenog vremena poluvrijeme je četvrtim golom za plavobijele zaključio Kožulj.

Nastavak je protekao u nešto laganijem ritmu. Ipak, u 69. minuti akciju Crnova i Wagnera s druge stative okončao je raspoloženi Menalo za konačnih 5:1.

Na kraju, više nego zaslužena uvjerljiva pobjeda Širokog Brijega za trenutno prvo mjesto na tabeli.