Predstavnici BiH osvojili 11 medalja na specijalnoj olimpijadi u Los Angelesu

Vedrana Nović osvola titulu olimpijske viceprvakinje

Fena

1.8.2015

Predstavnici Bosne i Hercegovine na Specijalnoj olimpijadi u Los Angelesu ukupno su osvojili 11 medalja, jednu zlatnu, sedam srebrenih i tri bronzane.

Danas su na programu bila finalna takmičenja u plivanju i atletici u kojim su bh. takmičari osvojili tri srebrena odličja i jedno četvrto mjesto.

U plivačkim utrkama na 25 metara slobodnim stilom srebrene medalje osvojili su Miro Vasić i Zorana Mitrović, dok je Irmela Peranović zauzela četvrto mjesto.

Na takmičenjima u atletici Vedrana Nović je u utrci na 200 m osvola je titulu olimpijske viceprvakinje, u istoj disciplini Kristina Klačar zauzela peto mjesto, dok je Almin Bjelica bio sedmi na 100m.

Ženska reprezentacija BiH osvojila je četvrto mjesto na nogometnom "Unfield" turniru, nakon što je susretu za bronzanu medalju poražena od Mađarske sa 7:2.