"PLAVI" PORAŽENI SA 2:1 Igrala dva Željezničara - onaj iz drugog poluvremena nadigrao Standard

Težak zadatak pred viceprvakom BiH

A.U.

30.7.2015

Željezničar je poražen sa 2:1 na gostovanju kod Standarda, što je rezultat koji ostavlja nadu da se u uzvratu može nešto uraditi pred punim Koševom.

U prvom poluvremenu "Plavi" su odigrali jako loše, te su autogolom Kosorića i golom Knockaerta gubili sa 2:0. Željo nije apsolutno ništa uradio u tom periodu, a imao je i sreće kada su domaćini dva puta tresli okvir gola.

U nastavku, kao da je zaigrao neki drugi Željezničar, te je Đelmić u 64. minuti smanjio prednost. U nastavku igre, Bajić je dva puta u manje od 30 sekundi pogodio okvir gola nevjerovatna dva puta. Šokirani i izmoreni domaćini nisu imali snage da vrate razliku na dva gola, te je utakmica okončana rezultatom 2:1.

KRAJ UTAKMICE

90+3' - Novi korner za domaće, neće biti opasnosti po gol Antolovića.

90+2' - Korner za Standard. Prekid je iskorišten za ulazak Enisa Sadikovića, a Hadžiahmetović će izaći.

90' - Izlazi Sadiković, u igru će Diatta. On je ušao i protiv Ferencvaroša u finišu i asistirao za pobjednički gol. Četiri minute produžetka.

89' - Loš pokušaj jednog igrača Standarda, bez problema za Antolovića.

86' - NEVJEROVATNO! Blagojević je centrirao iz slobodnog udarca. Bajić šutira glavom, ali loptu zaustavlja stativa. Nakon toga, korner za Želju - Bajić ponovo pogađa stativu.

85' - Yattara ulazi, Knockaert izlazi iz igre. Željo ima pravo na još dvije izmjene, domaćini su svoje iskoristili.

84' - Kosorić je ostao na zemlji. Ukazuje mu se medicinska pomoć.

82' - Korner za Želju. Odbrana Standarda otklanja opasnost.

80' - Kakva odbrana Antolovića. Lukav pokušaj Knockaerta iz slobodnjaka!

79' - Ulagi Beganović, izlazi Kokot.

79' - Kosorić skida loptu s noge jednom igraču domaćih. Spasio je sada Željezničar.

78' - Presječen izuzetno opasan pas Standarda.

76' - Gledajući samo kako igrači Željezničara povezuju pasove, nevjerovatno zvuči činjenica da se radi o istim igračima koji su odigrali onako loše prvo poluvrijeme.

73' - Pritisak Željezničara je malo opao sada, ali i dalje "Plavi" napadaju, iako je i ovaj rezultat dobar za revanš.

68' - Pametan prekršaj Hadžiahmetovića, dobio je žuti karton. U međuvremenu i druga izmjena domaćih, Kasmi umjesto Babadinge.

66' - Odović kao da je zamijenio svih 11 igrača na poluvremenu. Ovo je drugi Željezničar

66' - STATIVA! Željo pogađa stativu!  Đelmić je šutirao iz slobodnog udarca.

64' - Konačno napad po desnoj strani, Đelmić pogađa zlata vrijedan gol! Željezničar je ponovo u igri nakon katastrofalnog prvog poluvremena.

64' - GOOOOOOL! Đelmić pogađa! Hadžiahmetović je asistent.

2:1

Đelmić pogađa u Belgiji.

Posted by BEČKA RAJA on 30. Juli 2015

63' - Greška odbrane Standarda, Kokot je šutirao loše pored gola iako je na desnoj strani imao dva slobodna igrača. Šteta.

61' - Nakon izbačene lopte Standard organizuje kontru iz koje Trebel pogađa prečku.

60' - Ponovo Kokot pokušava. Treba se osloboditi respekta i straha od protivnika.

59' - Šut Kokota ide pored gola. Željo dosta bolji nego u prvom poluvremenu.

58' - Korner za Želju sada, ali izbačena lopta, potom je Blagojević cenetrirao, ali golman domaćih Thuram hvata loptu.

56' - Korner za Standard.

55' - Izmjena u Standardu. U igru će Alexis De Sart, a na klupu ide Julien De Sart.

52' - I Kokot se sada vratio i kada Standard napada on praktički igra lijevog beka. Osjeti se nedostatak Kvesića.

48' - Nastavlja se pritisak Standarda i u drugom poluvremenu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

44' - Još jedan centaršut Blagojevića iz slobodnog udarca, bez opasnosti po gol protivnika.

42' - Odlična intervencija Antolovića, korner za domaćina.

39' - Potrebno je više koncentracije u odbrani "Plavih". Sada se Van Damme provukao između dva igrača, primio loptu u kaznenom prostoru, ali srećom nije se najbolje snašao.

36' - Previše grešaka igrača Željezničara na sredini terena. Nakon skoro svake greške Standard organizuje opasan napad. To je bio slučaj i maloprije, ali lopta je izbačena.

34' - Centaršut Blagojevića iz slobodnog udarca, ali niko u šesnaestercu nije uspio doći do lopte. Gol aut za domaćina.

32' - Željezničar i dalje ne uspjeva organizovati napad.

30' - Sada je moglo vrlo lako biti 3:0, ali je jedna igrač Željezničara izblokirao šut doslovno na gol liniji.

29' - GOL! Standard vodi sa 2:0, strijelac je Konckaert koji će dobiti i žuti karton zbog skidanja dresa zbog slavlja.

27' - Sreća. Standard je postigao gol ali sviran je ofsajd.

23' - Željezničar je imao situaciju iz koje je mogao nešto uraditi, no loše su to odradili napadači.

22' - Nastavlja se žestok pritisak Standarda.

18' - Bajić je bio u šansi, a u uzvratnom napadu gosti su šutirali malo preko gola.

16' - GOL! Kosorić je postigao autogol.

14' - Na stadionu nema puno navijača, tek nešto više od 10.000 od čega vjerovatno ima barem 1.000 navijača Željezničara.

dsc0190

dsc0139

12' - Kokotu žuti karton nakon oštrijeg starta na sredini terena.

9' - Veliki broj grešaka na početku utakmice, sada lopta ide pored gola.

7' - PREČKA! Izgubljena lopta na sredini terena, Milec pogađaju prečku. Ovakve greške se ne smiju praviti.

6' - Standard ima inicijativu, sada su šutirali preko gola.

1' - Susret je počeo!

20:05 - Navijači našeg kluba počeli su se okupljati na tribinama.

11816280-850690401679376-3799306689105144364-o

19:56 - Prema portalu Transfermarkt, Standard je vrijedan 39,95 miliona eura, dok je ekipa Željezničara procijenjena na 7.18 miliona.

11754564-850690358346047-492741777967062220-o

Igrači Željezničara na zagrijavanju (Foto: FK Željezničar)

19:50 - Poznati su sastavi ekipa. Sudeći prema formaciji, u vrhu napada Standarda, kada su u posjedu lopte, trebala bi stajati tri igrača. Očekivano, Bajić će biti najistureniji u ekipi Željezničara, a pomagat će mu Kokot, Sadiković i Đelmić.

Standard: Thuram-Ulien, Milec, Scholz, Van Damme, Knockaert, De Sart, Enoh, Trebel, Badibanga, Santini.

Željezničar: Antolović, Kosorić, Memija, Mladenović, Bogdanović, Bajić, Blagojević, Hadžiahmetović, D.Sadiković, Đelmić, Kokot.

19:45 - Podsjetimo se kako je Željezničar, uprkos svim predviđanjima, savladao Ferencvaroš u oba susreta i izborio meč sa Standardom.

Utakmica trećeg pretkola Europa lige između Standarda i Željezničara na rasporedu je u 20:30 sati.

"Plavi" u Liegeu igraju bez većeg opterećena jer domaćin važi za velikog favorita. Standard je skuplja i plaćenija ekipa, a o snazi belgijske Jupiler lige u odnosu na Premijer ligu BiH suvišno je govoriti. Dovoljno je reći da je druga ekipa iz Belgije, Club Bridge, prošle sezone igrao polufinale Europa lige.

Veliki hendikep za viceprvaka BiH bit će neigranje Josipa Kvesića koji je prije nekoliko dana postao igrač Antalyaspora. Umjesto njega, Odović je na poziciji lijevog beka najavio Dušana Mladenovića.

Također, ni Standard neće igrati u punom sastavu, s obzirom da neće nastupiti bh. internacionalac Dino Arslanagić.

Ova dva kluba sastala su se samo jednom u historiji, i to 1967. godine u prijateljskom susretu, a i tada je meč odigran u Lijegeu. Pobjedu je odnio Željezničar sa 2:1, golovima Edina Spreče. Zanimljivo je da je taj susret kasnio 15 minuta je jer je na semaforu umjesto "Željezničar" pisalo "Sarajevo", te su igrači "Plavih" odbili da igraju dok se ta greška ne ispravi.