"KRVNIK" SARAJEVA PORAŽEN NA DOMAĆEM TERENU Basel slavio sa 1:3

Burić odbranio jedanaesterac

A.U.

29.7.2015

Poljski Lech, koji je izbacio Sarajevo ukupnim rezultatom 3:0 iz kvalifikacija za Ligu prvaka, večeras je poražen od švicarskog Basela na domaćem terenu sa 1:3.

Gosti su poveli u 34. minuti preko Langa, no to slavlje je kratko trajalo pošto je Thomalla već u 36. poravnao.

screenshot-6

Zastava navijača Lecha na susretu sa Baselom

U 66. minuti Kedziora dobiva crveni karton, a glavni sudac meča pokazuje na bijelu tačku. Ipak, bh. golman među stativama Lecha Jasmin Burić odlično se iskazao i odbranio penal Gashiju.

U 77. minuti Janko pogađa za 1:2, a kada se činilo da će meč biti završen tim rezultatom, u drugoj minuti nadoknade i Calla se upisao u strijelce. Već 60-ak sekundi kasnije Xhaka zbog naguravanja dobiva crveni karton, te je i Basel susret završio sa deset igrača u polju. Burić je branio svih 90 minuta za domaćina.

Solidan rezultat izborio je i Rapid iz Beča odigravši 2:2 sa Ajaxom na domaćem terenu. Gosti su nakon prvog poluvremena vodili 0:2 golovima Klaassena u 25. i 43. minuti, no već početkom nastavka Kainz donosi nadu Austrijancima.

U 59. Schwab dobiva crveni karton zbog oštrog starta, a trener Barišić uvodi našeg Srđana Grahovca. U 76. minuti gol za remi postiže Berić.

Šehićev Qarabag poražen je na gostovanju kod Celtica sa 1:0, a gol je postigao Boyata, bivši igrač Manchester Cityja, u 82. minuti utakmice. Šehić je branio svih 90 minuta.

Također, večeras je odigrana i jedna utakmica Europa lige u kojoj je danski Kopenhagen savladao češki Jablonec u gostima sa 0:1. U redovima Jabloneca cijelu utakmicu odigrao je bh. internacionalac Nermin Crnkić koji je u Češku došao iz SAD-a.