EYOF Mladi bh. košarkaši pobijedili Latviju

Evropski olimpijski festival mladih

Fena

28.7.2015

Prvog dana takmičenja na 13. evropskom olimpijskom festivalu mladih u gruzijskom Tbilisiju bosanskohergovački predstavnici nastupili su u košarci, plivanju i atletici.

Muška košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine na startu turnira savladala je selekciju Latvije sa 87:61.

U plivačkoj disciplini 100 m delfin nastupio je Kosta Vrkeš, koji je u kvalifikacijama zauzeo 30. mjesto od ukupno 37 takmičara.

Bh. atletičar Belmin Mrkanović osvojio je deveto mjesto u utrci na 2.000m sa preprekama, u konkurenciji  13 takmičara.

Danas će na EYOF-u u plivanju nastupiti Mihajlo Čeprkalo (400 m kraul), Angelo Simić (100 m kraul) i Emina Pašukan (100 m kraul).  U sportskoj gimnastici će se u preskoku i razboju takmičiti  Sergej Malić Čorni, dok će naši košarkaši igrati protiv Gruzije.

Na EYOF-u učestvuje  više od 3.000 mladih  sportista iz 50 zemalja.