Sarajevo bez ispaljenog metka završilo evropsku avanturu

Revanš susret drugog pretkola protiv Lecha

N. KUSTURA

22.7.2015

Fudbaleri aktuelnog bh. prvaka FK Sarajevo, oprostili su se od Lige prvaka. Poslije prvog susreta 2. pretkola na Koševu gdje su pretrpjeli poraz od Lecha (2:0) i večeras su u revanšu teren napustili pognutih glava.

Lech je slavio s minimalnih 1:0, a već na samom otvaranju stigao je do prednosti. U 5. minuti Radovac pravi prekršaj na nekih 20 metara od svog gola, loptu je namjestio Douglas, čovjek koji je na Koševu upisao asistenciju i fenomenalno je izveo slobodni udarac.

Nakon vodećeg pogotka domaći su igrali dosta dobro u sredini terena i nisu Sarajevu dozvoli da napravi neku ozbiljniju priliku. Lech je rutinskom igrom bez većih problema sačuvao prednost i na kraju se sasvim zasluženo plasirao u 3. pretkolo Lige prvaka.
______________________________________________________________________________________________________________

90'+4 minut Kraj utakmice. Lech je pobijedio Sarajevo rezultatom 1:0 i plasirao se u 3. pretkolo Lige prvaka, gdje će igrati protiv Basela.

90'+3 minut Žuti karton za Barbarića.

90' minut Četiri minute sudijske nadoknade.

leh

85' minut U igru umjesto Almira Bekića ulazi Hebibović.

78' minut Izmjena u Lechu. Lovrencsics umjesto Pawlowskog.

77' minut Radovca mijenja Stojčev.

72' minut Umjesto Dudke na terenu je sada Tetteh.

69' minut Izmjena u ekipi Lecha. Jevtić je ušao u igru umjesto Hämäläinena.

63' minut Novi korner za Lech. Odlična prilika za domaće, ali nema gola. Dobro reaguje Stepanov.

54' minut Velkoski je ušao u igru umjesto Duljevića koji je iznesen s terena.

53' minut Najveća šansa za Sarajevo, ali brani Burić. Na kraju je ipak dosuđen ofsajd.

50' minut Sarajevo pokušava izvršiti pritisak, ali fudbaleri Lecha im ne dozvoljavaju da ozbiljnije zaprijete golu.

46' minut Počelo je drugo poluvrijeme. Za nadati se da će Sarajevo doći do gola u nastavku utakmice.

wp-20150722-21-27-58-pro

Navijači Sarajeva stigli na stadion (Foto: A. Uzunović)

45' minut Završeno je prvo poluvrijeme. Lech vodi sa 1:0 golom Douglasa iz 5. minute.

43' minut Ponovo korner za Lech. Barbarić i ovog puta smiruje loptu i vraća je Oštrakoviću.

41' minut Lech lako dolazi do prilika, a u ovom trenutku će izvesti i korner.

37' minut Nakon puštene prednosti Barbarić je šutirao, ali nema gola.

35' minut Opasan udarac Benke, međutim, odbranio je Burić.

29' minut Odlična odbrana Oštrakovića nakon opasne akcije domaćih.

23' minut Navijači FK Sarajevo Horde Zla još nisu ušli na stadion.

16' minut Prvi žuti karton na utakmici. Dobio ga je Dudka.

8' minut Ponovo dobra prilika za Lech. Ipak, dosuđen je ofsajd.

6' minut Gol! Poljaci već na samom početku dolaze do vodstva. Gol iz slobodnog udarca za Lech postigao je Douglas.

5' minut Dobra šansa za domaće, bit će slobodan udarac.

11782497-10153007854822061-373134779706056783-o

1' minut Počela je utakmica u Poznjenu. Poželimo našim momcima mnogo sreće.

20:23 Za Lech će zaigrati Burić, Douglas, Kedziora, Kadar, Dudka, Kaminski, Tralka, Hamalainen, Pawlowski, Thomalla i Formella.

20:18 Zagrijavanje u toku. Prvak Bosne i Hercegovine nastupiti će u sljedećem sastavu: Oštraković, Tatomirović, Barbarić, Stepanov, Puzigaća, Radovac, Alispahić, Cimirot, Almir Bekić, Duljević i Benko.

20:15 Sarajevo večeras gostuje u Poljskoj kod Lecha u revanš utakmici drugog pretkola Lige prvaka. Podsjetimo, Poljaci su u prvoj utakmici u Sarajevu pobijedili s 2:0 te je pred bordo timom težak posao nadoknađivanja zaostatka.