EUROPA LIGA Zrinjski poražen sa 2:0 u Armeniji

Težak zadatak pred uzvrat u BiH

Redakcija

2.7.2015

Zrinjski je poražen na gostovanju u prvom pretkolu Europa lige protiv armenskog Shiraka rezultatom 2:0.

Shirak je poveo već u 18. minuti preko Bououhija. Prvu pravu priliku bh. Predstavnik imao je u 34. minuti kada je udarac Simeunovića izblokiran na gol liniji, nakon čega je i Žeravica šutirao pored gola.

U 66. minuti Bougouhi ponovo strijelac za domaće. Zrinjski je do kraja susreta pokušavao doći do gola, ali boljih prilika nije bilo te će u uzvratu morati izgrati izuzetno ofanzivno ukoliko žele izvući nešto u Europa ligi ove sezone.

Kraj susreta

89' Bez šansi u posljednjim minutama.

86' Muradyan ulazi u igru, na klupu će dvostruki strijelac Bougouhi. Izmjena i u Zrinjskom, Acimović ulazi, odmorit će Nikolić.

81' Golman Zrinjskog ponovo dobro brani. Očajna igra bh. predstavnika u Armeniji.

80' V. Ayvazyan ulazi u igru umjesto Diarrassoube u ekipi Shiraka.

75'  Dobro šutira Žeravica, Ermakov je još jednom sjajno odbranio.

73' Katastrofalan šut Žeravice, lopta odlazi visoko iznad gola Shiraka. Jalovi napadi igrača Zrinjskog.

71' Filipovića mijenja Stojanović. Slaba igra Zrinjskog, domaći navijači oduševljeni.

67'  Katastrofalna greška Dujkovića, koju je iskoristio napadač Shiraka.

66'  GOOOOOOOOL GOOOOL Bougouhi sada nije pogriješio. Shirak vodi s 2:0.

shirak-zrinski11

63' Vrijeme prolazi, Zrinjski nikako da dođe do pogotka, ali ni dobre prilike. Igrači Shiraka oprezno igraju.

59'  Barikyan u igri umjesto Hakobyana. Igra se na sredini terena.

57'  Zrinjski ima više od igre, ali bez prave ideje. Shirak se brani i prijeti opasno iz kontra napada.

52' Odličan udarac Šćepanovića, ali brani golman domaćih. Malo bolja igra Zrinskog.

48' Opasan napad Shiraka, dobro reaguje Dujković i spašava svoju mrežu. Zrinjski je loše počeo drugo poluvrijeme.

shirak-zrinjski1122

46' Počelo je drugo poluvrijeme utakmice u Armeniji. Igrači Shiraka prvi kreću s centra terena.

45' Završeno prvo poluvrijeme. Slabo izdanje bh. predstavnika u Evropskoj ligi. Shirak vodi s 1:0.

45+ Muminović ponovo šutira neprecizno pored gola.

44' Žuti karton za Muminovića, koji je na sredini terena prekršajem zaustavio akciju Shiraka.

43' Finiš prvog poluvremena u Armeniji, Shirak - Zrinjski 1:0.

42' Slobodan udarac za Zrinjski, ali Filipović šutira iznad gola Shiraka

38' Pero Stojkić dobio žuti karton.

36' Lopta više u posjedu Zrinskog, Shirak vreba iz kontri svoju priliku za drugi gol.

34' Korner za Zrinjski nakon dobre akcije.Velika prilika za Zrinjski, ali udarac Simeunovića nakon kornera je izblokiran na gol liniji. Nakon toga Žeravica je šutirao iznad prečke.

shirak-zrinjski22

32' Nova opasnost po gol Zrinjskog. Dujković ovaj put uspijeva sačuvati svoju mrežu.

29'  Diarrassouba i Bougouhi prave velike probleme za ekipu Zrinskog.

25'  Domaći igrači imaju više od igre i nakon gola. Slaba igra Zrinjskog za sada.

20' Zrinjski je uzvratio prilikom, ali Todorović je šutirao preko gola

19' GOOOOL Shirak vodi 1:0. Nakon greške Radeljića, strijelac je bio Bougouhi.

shirak-zrinjski11

18' Žuti karton za Filipovića.

17' Nogometaši Shiraka u posljednjim minutama igraju nešto bolje i vrše pritisak na gol Zrinjskog

15' Dobra prilika za našeg predstavnika, ali Muminović je šutirao preko gola

14' Odličan udarac iz slobodnjaka, ali Dujković je odlično odbranio.

7' Početak utakmice protiče u igri na sredini terena

2' Prva dobra prilika za ekipu Zrinjskog, ali Žeravica je šutirao preko gola

1' Počela je utakmica

U prvom susretu prvog pretkola bh. predstavnik Zrinjski iz Mostara gostuje kod Shiraka iz Armenije. Treneri su se odlučili za ove sastave:

Shirak: Ermakov, Hovhannisyan, Stamenković, Hovhannisyan, Davytan (c), Malakyan, Hakobyan, Malakyan, Davoyan, Diarrassouba, Bougouhi.

Zrinjski: Dujković, Blaić, Graovac, Radeljić, Stojkić (c), Muminović, Žeravica, Todorović, Filipović, Simeunović, Nikolić.