Sarajevo pobijedilo Split u prijateljskoj utakmici

Na stadionu ''Kranj'' u slovenskom Čatežu

Autor:(A. Vr.)

30.6.2015

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su ekipu Splita s 1:0, u prijeteljskom meču odigranom na stadionu ''Kranj'' u slovenskom Čatežu.

Aktuelni prvaci BiH u Sloveniji se nalaze na pripremama za nastup u kvalifikacijama za Ligu prvaka, a prvu kontrolnu utakmicu odigrali su protiv hrvatskog prvoligaša RNK Split.

Sarajevo je u toj utakmici slavilo rezultatom 1:0, a jedini pogodak iz penala je postigao Bojan Puzigaća početkom drugog poluvremena utakmice.

Naime, u 55. minutu Leon Benko je oboren u šesnaestercu hrvatskog tima, dosuđen je penal, a siguran izvođač udarca s bijele tačke bio je Puzigaća, koji je postavio i konačan rezultat meča.

Sarajevo će u Sloveniji odigrati još dvije kontrolne utakmice. Prvo će igrati s Rijekom 3. jula, dok je posljednja provjera na rasporedu 7. jula protiv ukrajinske Vorskle iz Poltave.