RUTINSKI NA MALTI Željezničar golovima Riada Bajića slavio sa 2:0 protiv Balzana

Dobra predstava Plavih na Malti

A. VREBAC/A.U.

30.6.2015

Željezničar je pobjedom od 0:2 na Malti protiv Blazana došao u odličnu poziciju za plasman u drugo pretkolo Europa lige.

Utakmica je počela odlično za našu ekipu, te je u četvrtoj minuti oboren Bogdanović u kaznenom prostoru, a sudija je pokazao na bijelu tačku.

Siguran izvođač jedanaesterca bio je najbolji strijelac Željezničara u prošloj sezoni Rijad Bajić.

Osokoljen ranim golom Željezničar je zadominirao terenom, a to se isplatilo već u 11. minuti kad je lopta došla do Bajića, a ovaj je iz prve poslao u mrežu.

Dobru igru Plavi su nastavili i do kraja prvog poluvremena, ali to nisu uspjeli pretvoriti u golove.

U nastavku, ekipa sa Grbavice imala je još nekoliko prilika, ali Kokot i Bajić nisu bili precizni te se rezultat nije mijenjao.

Uzvrat je na rasporedu 9. jula u Sarajevu.

KRAJ UTAKMICE

90+1' Sadiković je šutirao, golman domaćih brani.

90' Igrat će se pet minuta sudijske nadoknade.

87' Bajić je pokušao postići gol za het trik, ali to je bilo jako loše.

83' Diatta ulazi umjesto Kokota, Odović je iskoristio sve tri izmjene.

80' Miran period igre na Malti, igrači Željezničara čuvaju prednost.

75' Hadžiahmetović izlazi, ulazi Enis Sadiković.

68' Zbog izuzetno visoke temperature meč je nakratko prekinut kako bi se igrači mogli osvježiti.

64' Sadiković je požutio.

61' Šut Kokota ide pored gola. U ekipi domaćih, Bilbao dobiva žuti karton.

58' Mirnija igra u drugom poluvremenu. Željo igra dobro, a domaćini i dalje oštro.

56' U igru umjesto Beganovića ulazi Damir Sadiković.

52' Riad Bajić nakon duela s domaćim igračem ostao ležati na travi, sudija je nakratko prekinuo susret.

faruk-04

51'  Zoran Kokot je ubacio sa lijeve strane nakon dobre dubinske lopte Blagojevića, ali je Đelmić zakasnio.

50'  Golman Željezničara Marijan Antolović nije imao niti jednu intervenciju u dosadašnjih 50 minuta utakmice na Malti.

46' Počelo je drugo poluvrijeme utakmice na Malti.

45' Kraj prvog poluvremena na Malti. Željezničar vodi sa 2:0 golovima Riada Bajića. Odlična igra Plavih!

45' Minuta sudijske nadoknade.

1435682588153914

41'  Riad Bajić pokušao i zamalo pogodio po treći put mrežu Balzana. Novi korner za Željezničar.

40'  Sjajan udarac Đelmića, ali još bolja intervencija golmana Balzana Cassara.

37' Željezničer i dalje dominira na Malti,a domaćini i dalje oštro. Sada je dvostruki strijelac Riad Bajić dobio po nogama.

33' Kosorić šutirao iz slobodnjaka, ali lopta ide preko gola domaće ekipe.

faruk-04

32'  Nakon novog oštorg starta nad Beganovićem žuti karton za Brincata. Domaći igrači igraju preoštro, ali sudija žutim kartonima smiruje situaciju.

27'  Igrači Željezničara imaju apsolutnu dominaciju u ovom meču. Odlična igra viceprvaka Bosne i Hercegovine.

25' Željezničar igra odlično obzirom na teško i sparno vrijeme, temp igre je malo opao.

23'   Sudija iz Finske je napravio jednominutnu pauzu da bi se igrači osvježili zbog izuzetno toplog vremena na Malti.

18' Nakon ubačaja Đelmića Beganović pogađa mrežu ali je gol poništen zbog ofsajda. Navijači Željezničara bodre svoje nogometaše.

11652062-10206251148931665-772025942-n

17'   Nakon oštrog starta nad Josipom Kvesićem novi žui karton za domaće igrače.

11' GOOOOOOOOOOOOOL GOOOOOL 2:0 za Željezničar. Nakon odlične akcije, lopta se odbila do Riada Bajića, koji je pogodio za 2:0.

10'    Apsolutna dominacija Željezničara nakon gola, iako domaći igraju izuzetno čvrsto.

5'   Zbog prekršaja nad Kokotom nogometaš Balzana Agiuz je zaradio javnu opomenu.

4' 0:1    GOOOOOOOOLLLL Željezničar vodi sa 0:1. Strijelac iz penala bio je Rijad Bajić.

11121379-10206251131451228-1964212097-n

3' Penal za Željezničar. Bogdanović je odboren od strane domaće odbrane.

1Počela je utakmica na Malti. Željo je krenuo s centra.

balzan-zeljo11

-5' Nogometaši obje ekipe izlaze na teren, Željezničar danas u novim, bijelim dresovima.

-20'  Poznati su sastavi obje ekipe:

Balzan: Cassar, Grioli, Bezzina, Serrano, Bilbao, Grima, Sciberras, Brincat, Agius, Guobadia, Micallef

Željezničar: Antolović, Kosorić, Livaja, Bogdanović, Kvesić, Bajić, Blagojević, Hadžiahmetović, Đelmić, Beganović, Kokot

-25 Trener Željezničara Miomir Odović jučer je kazaoda je zadovoljan uslovima.

image-a69b951b1d4aef316e00fa69dee814bdb50d1612feef4f0833355340846cec8e-v

Uprava Želje na stadionu (Foto: Z. Šarić)

- Zadovoljan sam terenom, u ekipi je dobro raspoloženje, nadam se da ćemo pokazati ono što znamo i ostvariti dobar rezultat. A dobar rezultat svakako je bilo kakva pobjeda – rekao je Odović.

Najveće brige za stručni štab predstavlja povreda Kerima Memije koji najvjerovatnije neće biti u početnom sastavu, ali posljednju riječ u tom slučaju dat će doktori.

- U svakom slučaju Memija će biti s nama, ili na terenu ili na klupi – kaže Odović koji se najviše pribojava činjenice da ne poznaje protivnika.

Podsjetimo, sa ekipom Željezničara na Maltu doputovalo je i oko 50 navijača kluba.

-30' Sarajevski Željezničar evropski put počinje na Maltu protiv eipe Balzana.

nogometasi-zelje-na-malti1

Fudbaleri i stručni štab Željezničara prije nekoliko minuta krenuli su ka stadionu Hibernijansa u Paoli gdje će u 17:45 započeti prvi susret prvog pretkola Lige UEFA protiv Balzana na Malti.

Mjere osiguranje su, s obzirom na to na šta smo sve naviki u domaćim ali i međunarodnim takmičenjima, minimalne i očigledno je da nekog naboja i pritiska od strane domaćina i njihovih navijača nema. Barem ne na ulicama, no kako će biti na stadionu, vidjećemo.

Željine mladiće su ispratili najvatreniji navijači kluba sa Grbavice koji su jučer doputovali zajedno sa ekipom i koji će na stadionu Hibernijansa sigurno biti 12. igrač.

Inače, šef stručnog štaba Milomir Odović već je odredio sastav. Utakmicu će početi: Antolović, Kosorić, Bogdanović, Livaja, Kvesić, Blagojević, Hadžiahmetović, Beganović, Đelmić, Kokot i Bajić.