SLAVLJE MOŽE POČETI Sarajevo je novi prvak Bosne i Hercegovine!

Posljednje kolo Premijer lige BiH

N. KUSTURA

30.5.2015

Nogometaši Sarajeva su nakon osam godina osvojili naslov prvaka Bosne i Hercegovine. Bordo ekipi je za veliko slavlje bila neophodna pobjeda nad Slobodom i do nje su i došli (3:1). Strijelci za tim s Koševa su bili Benko, Velkoski i  Bilbija, dok je jedini gol za Slobodu postigao Zeba.

Željezničar je u Zenici remizirao sa Čelikom (1:1) te sa bodom zadržao drugo mjesto na tabeli.

Široki Brijeg nije stigao do pobjede protiv Zrinjskog zbog čega su nakon dugo godina ostali bez Evrope.

Mladost i Zvijezda su podijelili bodove i tako su oba kluba ispala iz Premijer lige BiH.

Na našem portalu ste mogli pratiti uživo tekstualni prijenos utakmica Premijer lige BiH.

90' minut Završene su i ostale utakmice Premijer lige BiH: Čelik - Željezničar 1:1, Drina - Slavija 0:0, Olimpic - Radnik 0:3, Široki Brijeg - Zrinjski 1:1, Travnik - Vitez 2:0 i Velež - Borac 1:0.

90' minut KRAJ utakmice u Ugljeviku. Ispadaju Mladost i Zvijezda.

90' minut KRAJ utakmice na Koševu. Sarajevo je novi prvak Bosne i Hercegovine!

78' minut GOOOOOL! Bilbija zabija za 3:1! Izgleda da je sve gotovo i da će Sarajevo postati novi prvak BiH.

70' minut GOOOOOL! Zrinjski izjednačio na Pecari! Strijelac je bio Crnov.

60' minut GOOOOOL! Radnik na Otoci vodi sa 3:0!

57' minut GOOOOOL! Mladost je izjednačila na 1:1. Trifković je pogodio za slavlje domaćih.

53' minut GOOOOOL! Zvijezda vodi u Ugljeviku. Stojanov je pogodio za goste s penala.

48' minut GOOOOOL! Široki je poveo s 1:0! Strijelac je bio Zakarić.

46' minut Počela su druga poluvremena na utakmicama Premijer lige BiH.

45' minut Musić iz slobodnjaka pogodio za vodstvo Travnika.

45' minut Okončano je prvo poluvrijeme i u Zenici.

45' minut Poluvrijeme na Koševu.

35' minut GOOOOL! Asim Zec pogađa za izjednačenje Čelika u Zenici.

32' minut GOOOOOL! Željezničar vodi u Zenici! Beganović je strijelac!

30' minut GOOOOOL! Zeba pogađa za 2:1 na Koševu! Sloboda se vraća u igru!

20' minut U "nebitnoj" utakmici Velež preko Maletića dolazi do vodstva.

18' minut GOOOOOL! 2:0 za Sarajevo! Velkoski pogađa!

12' minut GOOOOOL! Benko pogađa, Sarajevo vodi!

10' minut Bez prevelikih uzbuđenja na utakmicama u Sarajevu i Zenici.

1' minut Počeli su svi mečevi na terenima BHT Premijer lige BiH.

16:55 Fudbaleri u Zenici izlaze na teren, kao i na Koševu.

16:40 Druga od utakmica koja će dati odgovor na pitanje o novom prvaku se igra u Zenici. Za Čelik će na toj utakmici nastupati Adilović, Gojković, Karić, Bajraktarević, Kojić, Popović, Bureković, Pezer, Hećo, Jusić i Zec, a za Plave iz Sarajeva Antolović, Kvesić, Kosorić, Bajić, Đelmić, Čolić, Hadžiahmetović, D. Sadiković, Bogdanović, Kokot i Beganović.

16:35 Na Koševu se sastaju Sarajevo i Sloboda. Za domaće će nastupati Delač, Barić, Stojčev, Bekić, Velkoski, Tatomirović, Benko, Berberović, Cimirot, Puzigaća i Radovac, dok će za goste iz Tuzle istrčati Pirić, Salihović, Moranjkić, Pršeš, Efendić, Krpić, Ivetić, Sarić, Bekić, Zeba i Mehidić.

16:30 Danas se igraju presudni mečevi posljednjeg kola BHT Premijer lige. Susreti će dati odgovor ko će biti prvak, ko će u Evropu i ko će u niži rang. Najveća bitka vodit će se za naslov prvaka BiH. Dva kluba, jedan grad i samo jedna titula. Hoće li radovati Koševo ili Grbavica, Sarajevo ili Željezničar? Saznat ćemo večeras oko 19 sati.