IGRALI S IGRAČEM MANJE DRUGO POLUVRIJEME Olimpic na penale savladao Široki Brijeg i osvojio Kup BiH

Prva utakmica u Širokom Brijegu završena rezultatom 1:1

A. VREBAC

27.5.2015

Nogometaši Olimpica su osvajači Kupa BiH nakon što su danas savaldali u revanš susretu ekipu Širokog Brijega nakon jedanaesteraca. U regularnom dijelu susreta bilo 1:1.

Ovim trijumfom nogometaši Olimpica su izborili plasman u Evropu naredne sezone, prvi put u historiji kluba, a posebno je zanimljivo da će grad Sarajevo imati čak tri predstavnika u Evropi, Sarajevo, Željezničar i sada Olimpic.

Široki Brijeg je poveo u današnjoj utakmici golom Peke u 44. minuti, a svega minut kasnije Bogičević je dodatno otežao posao svojim saigračima kada je zaradio direktan crveni karton.

Ipak u drugom dijelu Olimpic je zaigrao na sve ili ništa, propustili su realizirati i nekoliko sjajnih prilika, a nagrada za sve je došla u 55. minuti kada je za Olimpic pogodio Veldin Muharemović.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca, gdje su više sreće imali igrači Olimpica, i na kraju sasvim zasluženo osvojili najmasovnije takmičenje u našoj zemlji, Kup BiH i izborili plasman u Evropu iduće sezone. Igrači Olimpica će igrati prvo pretkolo Evropa lige.

- Ovo je prvi trofej za klub, ali i za mene. Drugo poluvrijeme bili smo s igračem manje, vratili smo se u igru i na kraju nam se to vratilo. Zaslužili smo da se plasiramo u Evropu. Moramo se pojačati i napraviti dobru ekipu. Mislim da bi ovo mogao biti iskorak za Olimpic što se tiče budućnosti - kazao je nakon meča trener Olimpica Mirza Varešanović.

Na "Avazovom" portalu mogli ste pratiti tekstualni prijenos finala Kupa BiH.

Jedanaesterci:

6:5 Landeka je promašio gol Olimpica. Odlična intervencija Hamzića. Olimpic je novi osvajač Kupa Bosne i Hercegovine.

6:5 Muharemović matirao Bilobrka

5:5 Čorić postiže gol Hamziću.

5:4 Handžić pogađa gol Bilobrka.

4:4 Ivanković postiže gol za Široki Brijeg.

4:3 Jusfović matirao Bilobrka

3:3  Zakarić postigao gol Hamziću.

3:2 Brković matirao golmana Bilobrka.

2:2 Wagner je postigao gol za Široki Brijeg

2:1 Pereira pogađa gol Širokog Brijega

94'  Završene druga utakmica finala Kupa BiH rezultatom 1:1. Gledat ćemo penale.

90' Pandža izlazi, a Čomor ulazi  u ekipi Olimpica. Utakmica je produžena četiri minute.

86'  Sjajna prilika za Pandžu, ali lopta je otišla pored gola.

85' Slobodan udarac za Široki Brijeg, ali dobro je intervenisala odbrana Olimpica.

81' Merajić izlazi, a ulazi Šivšić u ekipi Olimpica.

80' Obje ekipa igraju oprezno, ostalo je deset minuta do kraja utakmice.

75'  Peko izlazi iz igre u ekipi Širokog Brijega, u igru ulazi Ivanković.

71' Dobra prilika za Široki Brijeg, ali golman Hamzić je uspješniji od Ivana Peke.

69' Obje ekipe igraju borbeno u drugom poluvremenu.

66' Varnice na terenu.  Brazilac Welker je dobio žuti karton nakon starta nad Gligovorim.

63' Otvorena igra obje ekipe u drugom poluvremenu.

59' U ekipi Širokog Brijega izašao Menalo, ušao Welker.

55' GOOOOOOOL Veldin Muharemović je postigao gol. Iako imaju igrača manje, igrači Olmpica su izjednačili rezultat.

54' Odličan šut Bojana Regoje, ali još jednom je dobro odbranio golman Širokog Brijega. Odlično je otvoreno drugo poluvrijeme na stadionu Koševo.

51' Veldin Muharemović je šutirao iz slobodnog udarca, ali je dobro intervenisao Bilobrk.

49Gužva u petercu Širokog Brijega, ali odbrana gostujuće ekipe je dobro intervenisala.

46Počelo je drugo poluvrijeme. Olimpic prvi ima loptu u svom posjedu. Još 45. minuta do odluke ko će postati pobjednik Kupa BiH.

fotografija16

Završeno prvo poluvrijeme utakmice na stadionu Koševo.

45' Tri minute je produženo prvo poluvrijeme druge utakmice finala Kupa BiH. Olimpic bez igrača manje igrat će drugo poluvrijeme.

45' Direktan crveni karton za Jadranka Bogičevića nakon što je bez lopte udario igrača Širokog Brijega. Žuti karton je dobio i Veldin Muharemović nakon odluke Valjića.

44' GOOOOOOOOL Ivan Peko je postigao gol za Široki Brijeg.

42' Nakon gužve u šesnaestercu Širokog Brijega povrijedio se Veldin Muharemović, ali nakon intervencije ljekara ušao je u igru.

39'  U gostujućem timu požutio Peko. Slobodan udarac za Olimpic, ali lopta je pogodila živi zid.

34' Diskutabilna situacija u kaznenom prostoru Širokog Brijega, u duelu su bili Brković i Wagner, ali pištaljka Valjića se nije oglasila.

31'  Regoje je faulirao Wagnera na sredini terena te dobio žuti karton. Tvrda igra obje ekipe na sredini terena.

29' Oštar start Veldina Muharemovića na sredini terena, sudija Ognjen Valjić se zadovoljio opomenom.

23' Slobodan udarac za Široki Brijeg, Wagner je šutira, ali je lopta udarila u živi zid.

fotografija5

16' Sjajna kontra za Olimpic, ali dobro je intervenisao golman Širokog Brijega Bilobrk.

13' Olimpic ima više loptu u svom posjedu, ali bez većiih šansi.

10' Bez većih prilika na utakmici, igra se na sredini terena i čeka se greška protivnika.

8' Sablasno izgledaju tribine stadiona "Koševo", samo nekoliko stotina gledaoca se okupilo na finalnoj utakmici.

5'  Wagner je šutirao, ali je golman Olimpica dobro intervenisao.

3'  Figueiredo je slabo šutira na gol Široko Brijega. Oštro su krenule obje ekipe u borbi za titulu Kupa BiH.

1' Počela je utakmica na stadionu "Asim Ferhatović-Hase" u Sarajevu. Ekipa Širokog Brijega ima prvi napad u drugoj finalnoj utakmici Kupa Bosne i Hercegovine.

fotografija4

16:30 Poznati su sastavi druge finalne utakmice Kupa BiH.

OLIMPIC: Hamzić, Merajić, Regoje, Brković, Muharemović, Bogičević, Figueiredo, Gligorov, Handžić, Jusufović, Pandža.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Džidić, Ćorić, Zakarić, Landeka, Wagner, Menalo, Kožulj, Peko, Brekalo, Marković.

16:25 Na stadionu Koševo igra se druga utakmica finala Kupa BiH između Olimpica i Širokog Brijega. U prvoj utakmic rezultat je bio 1:1, tako da obje ekipe se nadaju osvajanju trofeja.

16:15 Široki Brijeg i Olimpic remizirali su rezultatom 1:1 u prvoj utakmici finala Kupa BiH.

Domaći su od prve minute krenuli ofanzivno, no Olimpic je poveo već u prvom ozbiljnijem napadu u 9. minuti kada je Muharemović pogodio nakon centaršuta sa desne strane.

Golu je kumovala i jako loša reakcija domaće odbrane.

U nastavku Široki pravi pritisak što daje rezultat u vidu nekoliko solidnih napada, ali je nedostajala kvalitetna završnica.

555ce875-4978-441e-b66d-6825b0094cfb-dsc-2377-718x446

U 75. minuti Kožulj je šutirao i pogadio prečku, što je označilo početak pet izuzetno uzbudljivih minuta na „Pecari“.

Samo dvije minute kasnije Gilgorov obara Wagnera u kaznenom prostoru, a sudija pokazuje na bijelu tačku. Ipak, Brazilac iz penala pogađa stativu.

U 78. minuti Karačić probija po desnoj strani, a na njegov centaršut loše reaguje defanzivac Olimpica Regoje koji šalje loptu u svoju mrežu.