Katastrofa Liverpoola, Arsenal ubjedljiv, City i Chelsea slavili sigurne pobjede

Odigrano posljednje kolo Premiershipa

Al. Ti.

24.5.2015

Odigrane su sve utakmice 38. kola engleske Premier lige, čime je i zvanično spuštena zavjesa za ovu sezonu u Engleskoj.

Posljednje kolo je svakako obilježila ubjedljiva pobjeda Stokea, našeg Asmira Begovića, koji je uništio Liverpool, a na kraju je bilo čak 6:1.

Strijelci za Stoke, koji je na poluvremenu vodio sa čak 5:0 su bili Diouf (dva puta), Walters, Adam, N'Zonzi i Crouch. Počasni gol za Liverpool je postigao Gerrard, kojem je to bila posljednja utakmica u dresu Liverpoola.

Arsenal je slavio nad WBA na domaćem terenu (4:1) i potvrdio treću poziciju, a utakmicu je obilježio Theo Walcott.

Hull nije savladao Manchester United (0:0), tako da je taj rezultat ostavljao Newcastle u društvu najboljih, ali Svrake su to ipak potvrdile pobjedom nad West Hamom. Sissoko je pogodio u 54. minuti, a Gutierez u 85. za konačnih 2:0.

Edin Džeko nije ulazio s klupe u pobjedi Manchester Cityja nad Southamptonom (2:0), dok je Muhamed Bešić protiv Tottenhama (0:1) dobio priliku na početku drugog poluvremena.