Pobjeda Fiorentine u sjajnoj utakmici, Cesena našeg Đurića poražena od Cagliarija

Odigrano pet utakmica 37. kola Serije A

Al. Ti

24.5.2015

Danas je u terminu od 15 sati odigrano pet utakmica 37. kola.

Sjajne utakmice su odigrane između Palerma i Fiorentine, te između Parme i Verone.

Fiorentina je savladala Palermo na gostovanju (2:3) i tako zauzela petu poziciju koja vodi direktno u Evropsku ligu. Strijelci za Viole su bili Jajalo, Gilardino i Alonso, dok je za Palermo pogodio Iličić i Rigoni.

Na Enio Tardiniju Parma je dočekala Veronu i na kraju remizirala 2:2. Parma je vodila čak 2:0, a golove su postigli Nocerino i Varela.

Ipak bod Veroni je donio neuništvi Luca Toni koji sa dva gola donosi vrijedan bod.

Sassuolo je slavio protiv Udinesea na gostovanju (0:1) golom Magnanelli u 70. minuti, a istim rezultatom Cagliari je savladao Cesenu na gostovanju. Gol je postigao Sau u 92. minuti, a kod domaćih naš reprezentativac Milan Đurić je priliku dobio s klupe u 62. minuti.

Chievo i Atalanta su remizirali (1:1). Gomez je pogodio u 48. minuti za 0:1, a izjednačio je Pellissier u 88. minuti.