Deportivo "otkinuo" bod prvaku Barceloni i ostao u Primeri, iz lige ispali Eibar, Almeria i Cordoba

Završeno prvenstvo Španije za ovu sezonu

Al. Ti.

23.5.2015

Danas je i zvanično završena Primera. Titulu je osvojila sasvim zasluženo ekipa Barcelone koja je danas dočekala na svom stadionu ekipu Deportivo La Corunu i odigrala 2:2

Barca je već prošlo kolo osvojila titulu prvaka po 23. put.

Barca dolazi u vodstvo u 5. minuti kada je pogodio Messi. Isti igrač je pogodio u 60. minuti, kada je nakon brze akcije asistenciju upisao Neymar.

Ipak do kraja susreta gostujući igrači su uspjeli doći do izjednačenja i opstanaka u Primeri. Igrala se 67. minuta kada je Perez pogodio za 1:2, da bi konačnih 2:2 postavio Salomao.

Bh. reprezentativac Haris Medunjanin je u igru ušao u 40. minuti prvog poluvremena i odigrao je vrlo dobro, a pogodio je i prečku iz slobodnog udarca.

Iz lige su ispali Eibar, Almeria i Cordoba. U Ligu prvaka idu Barcelona, Real Madrid i Atletico Madrid i Valencija. Sevilla i Villareal će u Evropa ligu.