ODLUKA ZA SEDAM DANA U SARAJEVU Remi u prvoj utakmici finala Kupa BiH

Odlična fudbalska predstava na "Pecari"

A. UZUNOVIĆ

20.5.2015

Široki Brijeg i Olimpic remizirali su rezultatom 1:1 u prvoj utakmici finala Kupa BiH.

Domaći su od prve minute krenuli ofanzivno, no Olimpic je poveo već u prvom ozbiljnijem napadu u 9. minuti kada je Muharemović pogodio nakon centaršuta sa desne strane. Golu je kumovala i jako loša reakcija domaće odbrane.

U nastavku Široki pravi pritisak što daje rezultat u vidu nekoliko solidnih napada, ali je nedostajala kvalitetna završnica.

U 75. minuti Kožulj šutira i zprve i pogađa prečku, što je označilo početak pet izuzetno uzbudljivih minuta na „Pecari“.

Samo dvije minute kasnije Gilgorov obara Wagnera u kaznenom prostoru, a sudija pokazuje na bijelu tačku. Ipak, Brazilac iz penala pogađa stativu.

U 78. minuti Karačić probija po desnoj strani, a na njegov centaršut loše reaguje defanzivac Olimpica Regoje koji šalje loptu u svoju mrežu.

Uzvrat se igra u Sarajevu za sedam dana.

KRAJ

90' - Četiri minute produžetka.

90' - Velika šansa za Wagnera, ali je pomoćnik pokazao na ofsajd poziciju.

87' - Nova izmjena u Olimpicu, Smajić će na klupu, Imamović ulazi u igru.

83' - Izmjene u obje ekipe, u redovima gostiju Čomor će dobiti šansu, dok će Jusufović napustiti igru. Ivanković će na teren u dresu Širokog, na odmor ide Buhać koji je prije nekoliko minuta ušao u igru.

80' - Izmjena u ekipi Olimpica. Pereira izlazi, u igru će Šivšić.

78' - GOOOL! Kakvih pet minuta. Karačić je odlično prošao po desnoj strani, konačno uputio dobar centaršut, a Regoje u pokušaju da otkloni opasnost loptu šalje u svoju mrežu.

77' - STATIVA! Wagner je iz penala pogodio stativu, jedan igrač Širokog je pokušao odbijenu loptu pospremiti u mrežu, ali nije bio precizan.

77' - PENAL ZA ŠIROKI! Gligorov je oborio Wagnera.

75' - PREČKA! Kožulj je šutirao sa ivice šesnaesterca. Lopta se od prečku odbila na gol liniju, ali nije ušla u mrežu.

73' - Olimpic je tek u 73. minuti izveo prvi korner, Široki ima 10.

64' - Igra se pretežno na polovini Olimpica.

61' - Još jednom loš centaršut Karačića, do sada je upropastio nekoliko dobrih napada Širokog. Vjerovatno jedan od prvih kandidata za izmjenu.

59' - Karačić loše centrira. Ostaje 0:1.

54' - Olimpic je zaprijetio, bez problema za Bilobrka, na drugoj strani Wagner šutira pored gola.

52' - Fantastičan pas Kožulja pronalazi Menala koji je imao potez viška što je bilo dovoljno odbrani Olimpica da otkloni opasnost.

50' - Kakva šansa za Wagnera. Hamzić je otišao u prazno nakon kornera sa lijeve strane, a Brazilac je promašio prazan gol. Široki je već izveo sedam kornera.

46' - Susret je nastavljen.

Kraj prvog poluvremena

45+1' - Dalibor Pandža je prokockao dobru šansu za Olimpic.

43' - Kožulj je pao u šesnaestercu, domaći traže jedanaesterac ali sudija je samo pokazao da se igra nastavi.

41' - Marković u ofsajdu.

38' - Edin Prljača je isključen na klupi Olimpica, vjerovatno zbog prigovora.

36' - Hamzić je odlično izašao i izbio loptu ispred Brekala koji je bio sam. Na drugoj strani jedan igrač Olimpica je zakasnio na loptu.

36' - Loš centaršut Zakarića iz kornera.

35' - Smajiću žuti karton zbog prigovora.

34' - Zadnjih desetak minuta ništa zanimljivo se nije dešavalo na terenu.

23' - Barišić šutira pored gola nakon kornera, dobra šansa za domaće.

22' - Odlična akcija Širokog, ali i intervencija Hamzića nakon šuta Barišića kojem je predhodila asistencija Menala.

20' - Brković je pokušao, bez problema za golmana domaćih Bilobrka.

15' - Kožulj je loše centrirao.

13' - Landeka pokušava sa velike distance, bez opasnosti po Hamzića.

9' - Muharemović je pogodio nakon centaršuta sa desne strane, jako loša reakcija odbrane Širokog kumovala je golu.

9' - GOOOOOL! Olimpic je poveo u prvom ozbiljnijem napadu!

7' - Slišković se nije šalio kada je rekao da će Široki krenuti ofanzivno. Kresinger je pao u šesnaestercu, sudija se nije oglasio, nakon čega je Kožulj šutirao preko gola.

3' - Wagner je prošao po lijevoj strani ali bez veće opasnosti po golmana gostiju.

1' - Susret je počeo.

18:35 Kapiten Olimpica Veldin Muharemović kazao je da je pritisak u 13. finalu Kupa BiH na ekipi Širokog.

"Mi smo u svakom slučaju napravili iskorak, ali tu nećemo stati, imamo i mi svoje adute i računicu i pokazlai smo u prvenstvenoj utakmici da se možemo nositi s igračima Širokog. U svakom slučaju, veći je pritisak na njima", rekao je Muharemović.

18:30 Trener domaćih Blaž Slišković najavio je napadaču igru.

„Široki Brijeg je ekipa koja se ne zna braniti i koja iga da zabije gol više. Tako ćemo se i ponašati u prvoj utakmici“, rekao je Slišković.

Široki Brijeg: Bilobrk, Barišić, Zakarić, Landeka, Wagner, Menalo, Kožulj, Brekalo, Karačić, Kresinger, Marković.

Olimpic: Hamzić, Merajić, Regoje, Brković, Muharemović, Smajić, Bogičević, Figueiredo, Gligorov, Jusufović, Pandža.

Sve osim pobjede večeras bila bi tragedija za Široki, naročito što u slučaju da Olimpic osvoji Kup, ekipa sa Pecare bila bi u opasnosti da ne nastupi u Evropi naredne sezone jer se nalaze na četvrtom mjestu Premijer lige BiH.

Ipak, i Olimpic je svjestan da je pobjeda u Kupu jedini način da vide evropsko tlo naredne sezone, što bi bio veliki uspjeh za „Vukove“ sa Otoke.

Na „Pecari“ se očekuje velika posjeta, a uprava Širokog je za ovaj susret omogućila besplatan ulaz svim navijačima.