LIGA PRVAKA Juventus u finalu, Morata presudio bivšem klubu

Stara dama izborila 1:1 na Santiago Bernabeu

A.U.

13.5.2015

Juventus je izborio finale Lige prvaka remijem na Santiago Bernabeu sa domaćim Realom rezultatom 1:1.

Kako su i najavljivali, Real je krenuo strpljivo, a već u šestoj minuti pružila im se prva prilika, no Benzema je bio jako neprecizan. U 22. minuti Chiellini obara Ronalda u kaznenom prostoru, a sudija pokazuje na bijelu tačku. Portugalac je bio i siguran izvođač najstrožije kazne.

Imao je Real šansu i šest minuta kasnije, ali je Ronaldo odlučio centrirati što se nije pokazalo kao najbolja opcija.

U 58. minuti Pirlo centrira iz slobodnjaka sa desne strane, Casillas loše boksuje, a lopta dolazi do Morate koji pogađa za izjednačenje. U narednim danima sigurno će se mnogo raspravljato o time da li je nad Casillasom bio prekršaj.

Do kraja susreta Real je pokušavao napadati svim silama, što je otvorilo prostor protivničkim napadačima, a u 70. je Marchisio jako loše šutirao iz dobre šanse.

Imao je i Bale veliku šansu dvije minute kasnije, ali je glavom poslao loptu preko gola.

Finale je na rasporedu 6. juna na Olimpijskom stadionu u Berlinu, a za epitet najboljeg kluba Evrope borit će se Barcelona i Juventus.

KRAJ!

90+4' - Casillas je pokušao izvesti aut, ali je to uradio pogrešno i lopta je pripala Juventusu.

90+2' - Ako bude prekid, u napad će krenuti i Casillas.

90' - Četiri minute produžetka.

88' - Kakva šansa za Pogbu! Brani Casillas!

87' - Nesporazum Chiellinija i Bonucija, srećom po Juventus, dobro je završilo.

86' - Real je bacio sve karte u napad što ostavlja dosta prostora za brze kontre Juventusa. Do sada im siloviti napadi nisu donijeli prave prilike.

84' - Llorente ulazi u igru umjesto Morate.

84' - Bale još jednom šutira pored gola.

81' - Jako slab šut Kroosa pravo po golu Buffona.

79' - Ulazi Barzagli, izlazi Pirlo. Allegri pojačava odbranu.

77' - Lichsteineru žuti karton zbog odugovlačenja.

75' - Start na loptu Vidala u kaznenom prostoru. Dovoljno da se uzburkaju navijači, korner za Real.

74' - Chicharito je pao u šesnaestercu, Erikson je pokazao da nema prekršaja. Ponovljeni snimak pokazao je da je sudija donio ispravnu odluku.

72' - Ronaldo je centrirao, Bale glavom preko gola. Buffon ne bi mogao ništa uraditi da je ova lopta išla u gol.

71' - Bale šutira pored gola.

70' - VELIKA ŠANSA! Marchisio je bio u velikoj šansi, Casillas herojski ostavio Real u igri. Veznjak Juventusa je imao i vremena i prostora da se namjesti na šut.

68' - Sjajan šut Jamesa Rodrigueza ide malo preko gola.

67' - Chicharito je ušao u igru umjesto Benzeme.

65' - Morata je zakasnio na dobar centaršut.

62' - Kakva šansa za Balea! Šutirao je pored gola.

59' - Ukoliko Juventus prođe u finale, mnogo će se pričati o ovom golu pošto je sudija, vjerovatno, mogao dosuditi i prekršaj nad Casillasom.

58' - GOOOOOL! Morata je još jednom zabio bivšem klubu! Nakon slobodnog udarca sa desne strane Casillas je loše ispucao loptu koja je došla do Morate, a on je dobrim šutem zatresao mrežu domaćih.

55' - Marcelo je napravio veliku grešku. Srećom po Real, Morata je bio u ofsajdu, a Casillas je, za svaki slučaj, izbacio loptu.

53' - Nakon duže akcije Marcelo šutira pored gola.

51' - Snažan šut Marchisija ide pored gola.

48' - Drugo poluvrijeme Real je počeo napadima na protivnički gol.

46' - Utakmcia je nastavljena

Kraj prvog poluvremena

45' - Minuta nadoknade.

44' - James je dobio žuti karton zbog simuliranja.

41' - Benzema u šansi! Buffon još jednom brani.

41' - Šansa za Ronalda. Dobro je šutirao, ali lopta ide malo pored gola.

39' - Benzema šutira preko gola.

35' - Juventus je težište igre prebacio na polovinu Reala.

33' - Neobična situacija. Dječak zadužen za hvatanje lopti nije želio dati loptu Evri kako bi izveo aut.

30' - Benzema je pokušao iz kornera, Buffon brani.

29' - Kakva šansa za Real! Isco, Ronaldo i Benzema istrčali su kontru, a Portugalac je, nakon lažnjaka, ostao sam sa Buffonom. Ipak, umjesto da šutira, odlučio se za centaršut nakon čega je lopta izbačena u korner.

25' - Sudar Balea i Evre pred šesnaestercom Juventusa. Čini se da će sve biti uredu sa obojicom.

23' - GOOOOOL! Ronaldo po sredini gola, Buffon se bacio lijevo.

22' - JEDANAESTERAC! Chiellini je oborio Ronalda u kaznenom prostoru.

20' - Bale odlično šutira, ali je Buffon još jednom pokazao da je kvalitetan golman.

14' - Vidal je šutirao, Casillas na oprezu.

11' - Vidal je iz živog zida uspio skrenuti loptu u korner.

10' - Prekršaj nad Ronaldom na oko 25 metra od gola.

6' - Velika šansa! Benzema je odličnim potezom našao prostor za šut, nakon čega je loptu poslao daleko preko gola.

1' - Bale je odmah pokušao, lopta ide preko gola.

1' - Susret je počeo.

20:40 Glavni sudac meča bit će Jonas Eriksson iz Švedske, a njegovi pomoćnici su Mathias Klasenius i Daniel Warnmark. Četvrti zvaničnik bit će Daniel Gustavsson.

20:33 Zagrijavanje na terenu i tribinama.

285456-01-02

285405-01-02

20:28 U dosadašnjoj historiji, ova dva klubaodigrali su 18 susreta. Jednom su odigrali nerijšeeno, dok je Juventus upisao devet pobjeda, uključujući i onu prošle sedmice, a Real osam. Juventus ima nešto bolju gol razliku sa 22 postignuta gola i 18 primljenih. Interesantno, nikada se nije desilo da jedna ekipa pobijedi sa više od dva gola razlike, te su najveće pobjede koje su ostvarili jedni nad drugima bile rezultatima od po 3:1.

20:20 "Trebamo igrati strpljivo, hladne glave. Ne smijemo ući lude glave jer utakmica traje 90 minuta", kazao je desni bek Reala Dani Carvajal.

20:15 Raspoloženje nam je na nivou, a prošlu sedmicu smo se opustili jer smo već ranije osigurali Scudetto. Spremni smo za utakmicu i jedva čekamo početak“, kazao je Juventusov Giorgio Chiellini pred ovaj susret. Dodao je da će Juventus morati postići gol u Madridu ako želi proći dalje.

20:02 Pred početak utakmice zabilježen je i manji incident sa policijom u kojem su učestvovali navijači Juventusa.

285068-01-02

285042-01-02

20:00 Ova dva kluba, skupa, imaju 120 trofeja - Real ima 70, a Juventus 50. Što se tiče evropskih takmičenja, Real ima 14, a Juventus osam trofeja.

19:57 Zanimljiv statistički podatak: Juventus je pobijedio u tri od četiri okršaja u nokaut fazi. Jedina Realova pobjeda datira iz finala 1998. godine kada su Madriđani slavili sa 1:0. Ipak, Real je pobijedio četiri od pet utakmica na Santiago Bernabeu.

19:50 Madriđanima se vraća Kroos, dok će im nedostajati povrijeđeni Modrić. Također, značajan doprinos može dati i Benzema koji je propustio prvi susret zbog povrede.

Ni Italijani neće biti slabiji u odnosu na predhodnu utakmicu, te se u ekipi, nakon dva mjeseca, naći Pogba.

Podsjetimo, u prvoj utakmici Juventus je slavio sa 2:1.

Poznati su sastavi ekipa.

Real Madrid: Casillas, Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo, Kroos, James, Isco, Bale, Benzema i Cristiano Ronaldo.

Juventus: Buffon, Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra, Pirlo, Marchisio, Pogba, Vidal, Morata i Tevez.