PAO JOŠ JEDAN REKORD Messi najbolji strijelac u historiji Lige prvaka

Anuliran gol Ronalda protiv Juventusa

A.U.

6.5.2015

Messi je večeras potopio Bayern sa dva gola u večerašnjoj utakmici Barcelone i Bayerna još jednom povrdio da je u vrhu liste najboljih fudbalera u historiji.

Riječi Josepha Guardiole „Messija ne možete zaustaviti“, na njegovu žalost, obistinile su se u 77. i 80. minuti. Fudbalski čarobnjak je u 80. minuti, u svom stilu, savladao Neuera, a tri minute kasnije Boatenga oborio na zemlju driblingom, nakon čega mu nije bilo teško pogodi za 2:0.

Sa dva večerašnja gola Messi je prešao Ronalda na listi najboljih strijelaca Lige prvaka. Portugalac je sinoć postavio najbolji rezultat postignuvši 76. gol, ali taj rekord nije bio dugog vijeka, te je Messi sada najbolji strijelac sa 77. golova.

Ovaj rekord je samo još jedna „recka“ na listi kada je u pitanju Messi, a neželeći da tekst bude predut, navest ćemo samo neke od njih: