MAESTRALNI MESSI Bayern u Minhenu pred nemogućom misijom

Barcelona slavila sa 3:0

A.U. - D.K.

6.5.2015

Barcelona je u polufinalu Lige prvaka, u prvom susretu, na Camp Nou savladala Bayern sa 3:0.

Barca je već na početku imala veliku šansu preko Suareza koji je ostao sam sa Neuerom, ali je njemački golman odbranio njegov šut.

U 15. minuti Neymar je imao veliku šansu, ali nije najbolje šutirao sa pet metara od gola. Nekoliko minuta kasnije Lewandowski je „vratio“ promašaj šutiravši glavom pored gola iz odlične situacije.

U 61. minuti vezni red Barce šalje odličan pas usamljenom Neymaru, ali oprezni Neuer je izletio i otklonio opasnost.

Igrao se 77. minut kada su gosti izgubili loptu na lijevoj strani svog kaznenog prostora, a Messi je u svom stilu pogodio za vodstvo Barce. Tri minute kasnije Messi prima loptu na ivici šesnaesterca, driblingom obara Boatenga na zemlju i bez problema matira Neuera.

U sudijskoj nadoknadi Bayern baca sve karte u napad u nadi da će postići prijeko potreban gol. Ipak, u posljednjim sekundama prorijeđenost odbrane gostiju koristi Neymar i pogađa za, vjerovatno nedostižnih 3:0.

KRAJ

90+4' - Bayern je prije dvije godine savladao Barcu sa 3:0 i 4:0, a sada je Barca dočekala svoj trenutak slave.

90+4' - GOOOOL! OSVETA BARCELONE! Bayern se otvorio što je iskoristio Neymar i pogodio za visoku pobjedu Barcelone.

90' - Igrat će se četiri minute nadoknade.

90' - Oštar centaršut Xavija iz slobodnjaka sa lijeve strane, Neuer boksuje.

89' - Nova igra u Barci. Bartra će dobiti priliku, Macherano ide na klupu. Guardiola ima dvije neiskorištene izmjene, no na klupi Bavaraca se niko ne sprema da uđe u igru.

87' - Rafinha će u igru umjesto Inieste u igru. Sada su na terenu suprostavljena dva brata - Thiago u dresu Bayerna i Rafinha u dresu Barcelone.

84' - Suarez je sada imao priliku za 3:0, ali je još jednom loše šutirao. Lopta za Neuera.

82' - Xavi je ušao u igru umjesto Rakitića.

80' - Boateng je pao nakon driblinga Messija po lijevoj strani kaznenog prostora, a onda je Argentinac bez problema savladao Neuera.

80' - GOOOOL! Messi!

74' - Guardiola odmah mijenja. Goetze ulazi, na klupu će Muller.

77' - Golu je predhodila greška igrača Bayerna na lijevoj strani koji su lako izgubili loptu.

77' - GOOOOL! U svom stilu! Messi pogađa!

77' - Neymar je sada pokušao iscenirati penal, neće dobiti žuti.

72' - Ter Stegen brani šut Alcantare.

70' - Lewandowski nije pokazao puno u dosadašnjem toku susreta. Očigledno da ne može pokazati sve što zna noseći masku na licu.

64' - Neymar iz dobre pozicije šutira preko gola.

61' - NEUER! Navijači Bayerna sada su sigurno sretni što imaju golmana koji često napušta kazneni prostor. Nijemac je izbacio loptu ispred usamljenog Neymara na oko 25 metara od gola.

58' - Iako je mnogo bolji protivnik u večerašnjem susretu, Bayern do sada nije uputio nijedan šut u okvir gola, dok je Barcelona to učinila pet puta.

56' - Još jedan žuti karton za goste. Ovog puta dobio ga je Bernat zbog prekršaja nad Messijem.

52' - Žuti karton dobio je igrač gostujućeg sastava Benatia nakon prekršaja nad igračem domaćeg tima.

50' - Gosti iz Njemačke mnogo opasniji protivnici u nastavku susreta.

47' - Slobodan udarac za Bavarce. Međutim, Alonso pogađa živi zid. Bit će udarac iz ugla za goste.

46' - Susret je nastavljen.

Kraj prvog poluvremena

43' - Nakon što smo u prvih 20-ak minuta vidjeli odličan fudbal, sada su obje ekipe smanjile tempo.

34' - Neuer brani šut Messija iz slobodnog udarca.

30' - Šut Alcantare ide pored gola.

27' - Suarez šutira preko gola nakon kornera.

21' - Šut Messija ide pored gola.

18' - Utakmica opravdava status polufinala! Velika šansa za Lewandowskog koji je, poput Neymara prije nekoliko minuta, nije pogodio mrežu sa oko pet metara.

15' - Stopostotna šansa za Neymara! Loše je reagovao i, umjesto da prizemni centaršut Suareza pospremi u mrežu, Brazilac je pogodio jednog odbrambenog igrača Bayerna.

13' - Teška pozicija za Lewandowskog, lopta ide pored gola.

12' - ŠANSA za Suareza. Izašao je sam na Neuera koji je skinuo njegov šut.

10' - Jasno je da će odbrana Bayerna imati velikih problema protiv trojca Messi - Neymar - Suarez. Čini se da je plan Guardiole igrati čvrstu odbranu sa munjevitim kontrama.

8' - Kakva situacija pred golom Bayerna, sudije, ipak, svirale ofsajd.

8' - Izblokiran šut Lewandowskog, nakon čega je na drugoj strani u dobroj šansi bio Suarez koji loše šutira. Bez problema sa Neuera.

7' - Barcelona je od početka nametnula svoju igru posjeda lopte, a vidjeli smo u ranijim susretima sa Bayernom da to i ne pali uvijek protiv Nijemaca.

4' - Suarez je sada kasnio na dobru loptu iz sredine terena. Urugvajac je tražio penal, ali se na ponovljenom snimku vidjelo da nije bilo dovoljno kontakta.

Bavarci su pred susret napisali zanimljiv tweet: I mi smo spremni.

1' - Susret je počeo.

20:37 – Prije dvije godine u polufinalu Bayern je demolirao Barcelonu sa 4:0 i 3:0.

20:23 – Međusobni omjer je na strani Bavaraca koji su u posljednja četiri susreta protiv Barcelone na Camp Nou pobijedili tri puta, a Katalonci nisu postigli gol Bayernu u posljednjih 197 minuta. Ipak, Barca je slavila u posljednjih osam utakmica u Ligi prvaka, uspjeh koji nisu imali još od sezone 2002./2003.

20:15 - Za Bayern će večerašnje polufinale biti četvrto u nizu, što je rekord kluba. Samo dva kluba su uspjela igrati u polufinalu zaredom više puta – Barcelona (šest puta, od 2008. do 2013.) i Real Madrid (pet puta, od 2011. do danas).

20:06 - Bayern je znatno oslabljen večeras neigranjem Robbena, Riberyja, Badstubera i Alabe, dok će Barca igrati bez Mathieua. Lewandowski će najvjerovatnije igrati sa maskom na licu, dok je Martinze na klupi Bavaraca, ali je upitno koliko bi mogao dati u slučaju da uđe u igru, pošto se tek oporavio od povrede.

Barcelona će nastupiti u sastavu: Ter Stegen, Alba, Mascherano, Pique, Alves, Iniesta, Busquets, Rakitić, Neymar, Suarez i Messi.

Bayern: Neuer, Benatia, Boateng, Bernat, Rafinha, Alonso, Muller, Lahm, Schweinsteiger, Alcantara i Lewandowski.