Juventus bolji od Reala u Torinu

Evropski klasik u polufinalu Lige prvaka

A. U.

5.5.2015

Juventus je sa 2:1 savladao Real Madrid u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka.

"Stara dama" je povela već u 9. minuti nakon što je Casillas odbio šut Teveza, a Morata loptu pospremio u mrežu domaćina. U 27. minuti Ronaldo pogađa za 1:1 nakon velike greške odbrane domaćina koji su Portugalca ostavili samog u šesnaestercu. James je asistirao.

Igrala se 58. minuta kada Kroos pogađa jednog igrača, a lopta se odbija daleko naprijed do Teveza koji pretrčava pola terena da bi ga u kaznenom prostoru oborio Carvajal, a Argentinac je bio i siguran izvođač jedanaesterca.

Juventus je do kraja susreta imao dvije dobre šanse preko rezerviste Llorentea, ali Španac nije najbolje reagovao u tim situacijama.

KRAJ

90+2' - Casillas boksuje loptu, Ronaldo je u kontri ali ga ruši Chiellini i dobiva žuti karton.

90 +1' - Odličan centaršut Pirla, Llorente je šutirao ali je Casillas, nekako, uspio iskontrolisati loptu.

90 +1' - Slobodan udarac za Pirla sa lijeve strane.

90' - Igrat će se još tri minute.

89' - Real je bacio sve karte u napad što ostavlja prostora u zadnjoj liniji. Maloprije je Llorente bio u šansi, a sada je Pirlo upropastio jednu kontru.

87' - Kakva situacija pred golom Reala. Llorente je došao do lopte nakon greške jednog igrača Reala, prošao Casillasa, ali otišao u mrtvi ugao, ali u sredini nije bilo nikoga ko bi pogodio.

86' - Allegri se povlači, iz igre će napadač Tevez, a ući će centralni vezni Pereyra.

85' - Žuti karton Jamesu.

83' - Juventus za sada uspjeva zadržati Real na pristojnoj distanci.

77' - Llorente ulazi umjesto Morate koji je uradio svoj dio zabivši gol na početku susreta. Ništa se neće taktički promijeniti u Juventusovim redovima.

78' - Korner za Real koji steže obruč oko gola Juventusa.

75' - Carvahalu žuti karton. Zaslužio ga je mnogo ranije.

73' - Kroos šutira preko gola iz volea.

68' - Chiellini je dobio zavoje na glavi i vratit će se u igru nakon što zamijeni krvavi dres.

66' - Chiellini je ostao na travi nakon jednog duela.

65' - Šansa za Real, Ronaldo je malo zakasnio da ubaci loptu u mrežu.

64' - Allegri mijenja Stutarija koji je igrao u sredini i ubacuje klasičnog stopera Barzaglija.

63' - Izmjena u Realu. Umjesto Isca u igru ulazi Chicharito.

62' - Izblokiran šut Storara.

61' - Evra probija po lijevoj strani, Pepe stiže da izbaci loptu u korner nakon kojeg nije bilo veće opasnosti po gol Reala.

57' - GOOOL! Tevez snažno šutira po sredini gola, Casillas se bacio na desnu stranu.

233151-01-02
233138-01-02

56' - PENAL! Marcelo je šutirao i pogodio jednog igrača, lopta se odbila do Teveza koji je pretrčao pola terena da bi ga u kaznenom prostoru oborio Carvahal. Po žuti karton dobili su Vidal zbog prigovora i Marcelo zbog ranijeg faula nad Vidalom.

55' - Slobodan udarac za Real na oko 35 metara, lopta je ubačena, a Bonucci izbacuje u korner.

53' - Nešto grublja igra u drugom poluvremenu.

49' - Ronaldo kasni na opasan centaršut Marcela.

47' - Tevez šutira pravo u Casillasa.

46' - Žuti karton Tevezu.

46' - Utakmica je nastavljena.

Kraj odličnog prvog poluvremena

45' - Igrat će se minuta produžetka.

41' - KAKVA ŠANSA ZA REAL! Isco je centrirao, James se bacio kao na igrici i šutirao glavom ali je lopta pogodila prečku, a onda je odbijena lopta došla do Marcela koji šutira malo preko gola.

40' - Sada se igra malo smirila.

35' - Novi pokušaj Juventusa, lopta ide pored gola.

31' - Real se oslobodio početnog pritiska Juventusa. Sada španska ekipa ima inicijativu.

27' - GOOOOL! Ronaldo izjednačava. James je odlično centrirao za Portugalca koji je bio sam na pet metara i nije mu bilo teško ubaciti loptu u praznu mrežu.

233032-01-02
232832-01-02

25' - Velika šansa za Lichtsteinera koji šalje loptu pored gola. Imao je i boljih opcija.

24' - Ronaldo je pokušao.

18' - Izgubljena lopta na sredini terena mogla je koštati Real, ali je jedan igrač domaćih ostao u ofsajdu. Nekoliko sekundi kasnije, nova oduzeta lopta ali šut Teveza ide pored gola.

15' - Isco je pokušao sa vleike daljine, bez problema za kapitena Juveta.

12' - Buffon brani dobar udarac Kroosa.

8' - GOOOL! Morata pogađa! Tevez je šutirao, Casillas odbio loptu, a Morati nije bilo teško ubaciti loptu u mrežu svog bivšeg kluba. Prvih desetak minuta gledamo nevjerovatan fudbal.

232758-01-02
232763-01-02
7' - I Morata je pokušao iznenaditi Casillasa. Nevjerovatan početak susreta, nakon sedam minuta vidjeli smo tri šuta u okvir gola i jedan u živi zid, a i Vidal je imao dobru šansu na početku.

6' - Slobodan udarac za Ronalda. Pogodio je živi zid.

5' - Žuti karton Bonucciju.

5' - Marcelo je pokušao iznenadidi Buffona, ali Italijan je predobar golman da bi dozvolio da šut po sredini gola uđe u mrežu.

3' - Juventus se neće braniti na domaćem terenu. Pirlo je dobro šutira, Casillas siguran.

1' - Odličan početak utakmice! Vidal je bio u šansi ali nije najbolje primio loptu, te je Casillas bez problema riješio opasnost.

1' - Susret je počeo.

20:41 - Odlična atmosfera na tribinama.

232475-01-02

20:34 - Juventus je prošlog vikenda osigurao četvrti Scudetto u nizu.

20:32 - Juventus je izgubio samo jednu od 17 evropskih utakmica na "Juventus stadionu". Pored poraza, upisali su deset pobjeda i šest remija.

20:28 - Večerašnji duel bit će i novo suprostavljanje, po mnogima, dva najbolja golmana u proteklih 20 godina – Ikera Casillasa i Gianluigija Buffona. Oba golmana su legende svojih klubova poštovani zbog lojalnosti jednom dresu ali i viteštva na terenu.

Podsjetimo se kako je Casillas želio ispoštovati Italiju u finalu EURA 2012. godine govoreći sudiji da svira kraj susreta. Španija je tada pobijedila sa 4:0.

buffon-and-casillas-gianluigi-buffon-34900926-1280-1002

20:22 - Historija je na strani Juventusa, ali ovosezonska statistika nije. U prilog toj tvrdnji, pored već spomenutog broja postignutih golova, ide i podatak da je Toni Kroos igrač koji je imao najbolji postotak kompletiranih pasova u ovoj sezoni Lige prvaka - 683. Na drugoj strani, Chiellini je igrač sa najviše pokušanih pasova - 755.

20:20 - Real je ispao u posljednja tri polufinala koja je igrao protiv italijanskih klubova. Naime, 1989. godine ispali su od Milana, 1992. od Torina, a 2003. od Juventusa.

20:18 - O napadačkoj snazi Reala dovoljno govori podatak da su Ronaldo, Benzema i Bale ove sezone postigli 92 gola u svim takmičenjima – više  nego kompletan Juventus.

20:15 - Obje ekipe neće nastupiti u najjačem sastavu. Juventus će biti bez povrijeđenih paula Pogbe i Martina Caceresa, dok će Madriđani igrati bez Luke Modrića i Karima Benzeme. Pozitivne vijesti za „Madridiste“ je povratak Garetha Balea.

20:10 - Igrači su u otmjenim izdanjima stigli na stadion u Torinu.

20:06 - Dvije najveće zvijezde ovih ekipa - Tevez i Ronaldo igrali su nekada zajedno u Manchester Unitedu. Sa Ronaldom je na Old Traffordu igrao i Patrice Evra.

84-ron-682x400-421572a

20:04 - Novinari španske "Marce" pronašli su bilježnicu koju je, navodno, izgubio trener Juveta Allegri, a otkriva da će većina napada "Stare dame" ići po lijevoj strani.

Juventus je u nešto lošijoj formi sa tri pobjede i po jednim porazom i remijem u posljednjih pet utakmica, dok su Madriđani slavili u svih pet proteklih susreta. Kada su u pitanju međusobni susreti, u posljednjih pet utakmica Italijani su slavili tri puta, dok je jedna utakmica završila remijem.

U sutrašnjem polufinalu sastat će se Barcelona i Bayern.