Pobjeda Manchester Cityja protiv Tottenhama, Džeko nije ulazio u igru

Težak trijumf u Londonu

Al. Ti.

3.5.2015

U 35. kolu Premiershipa ekipa Manchester Cityja je slavila na White Heart Laneu protiv neugodnog Tottenhama rezultatom 1:0, te tako opet izbio na drugu poziciju na tabeli koja direktno vodi u Ligu prvaka iduće sezone.

Građani, za koje opet nije nastupio naš kapiten Edin Džeko su do vodstva, a kasnije se ispostavilo i pobjede došli u 29. minuti kada je Silva asistirao Agueru, a ovaj pogodio mrežu Tottenhama za vodstvo od 1:0.

U nastavku susreta domaći su krenuli agresivno ka golu Harta, uputili čak 21 udarac, ali ipak nisu uspjeli doći do izjednačenja.

Tottenham je nakon ovog poraza propustio priliku da se eventualno uključi u borbu za četvrto mjesto i Ligu prvaka i trenutno se nalazi na šestom mjestu.