Veliki preokret i pobjeda Sarajeva u Lukavici nad Slavijom

Utakmica prekinuta u 67. minuti zbog nereda na tribinama

Al. Ti.

3.5.2015

Danas je u okviru 25. kola Premijer lige BiH ekipa Sarajeva savladala Slaviju u Lukavici rezultatom 3:2.

Ova izuzetno važna tri boda nogometaši Dženana Uščuplića su ovjerili u sudijskoj nadoknadi vremena, kada je Stojčev odmjerenim udarcem sa nekih 20-tak metara savladao domaćeg golmana za veliko slavlje Bordo momaka.

Sarajevo je u današnjoj utakmici povelo već u 4. minuti kada Benko pogađa za 1:0. Ipak Slavija se nije predavala te je brzo i došla do izjednačenja.

Strijelac za 1:1 je bio Popović u 11. minuti. Potpuni preokret se desio u 32. minuti kada fenomenalno pogađa Radosavljević iz slobodnjaka.

Vodstvom Slavije od 2:1 je završeno prvo poluvrijeme.

Sarajevo je u drugom dijelu do izjednačenja došlo u 61. minuti kada je pogodio Velkoski.
Tada smo smo gledali izjednačenu igru obje ekipe, a posla je imala i policija nakon prekida koji se desio u 67. minuti zbog sukoba navijača obje ekipe.

Ipak veliku pobjedu Sarajevu donosi Stojčev duboko u sudijskoj nadoknadi i tako ostavlja tim sa Koševa na prvoj poziciji.