Pjanić i Đurić jedini nastupili u Seriji A

Roma preuzela drugu poziciju od Lazija

A.U.

3.5.2015

U Italiji danas su igrane utakmice 34. kola koje je donijelo promjenu na vrhu tabele gdje je Roma preuzela drugo mjesto od Lazija.

Roma je sa 2:0 u Rimu savladala Genou golovima Doumbije u 35. minuti i Florenzija u sudijskoj nadoknadi. Miralem Pjanić je igrao do 72. minute kada ga je zamijenio Yanga-Mbiwa.

Lazio je kiksao u gostima kod Atalante odigravši 1:1. Domaći su poveli preko Biave u 49., dok je izjednačenje donio Parolo u 77. minuti utakmice. Senad Lulić je susret odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Cesena je poražena od Fiorentine u gostima, a sudbina ekipe našeg Milana Đurića bila je zapečaćena već u prvom poluvremenu pošto je Iličić pogađao u 31. i 35. minuti. U 56. Gilardino povisuje na 3:0, a počasni gol postiže Rodriguez u 59. minuti utakmice. Đurić je igrao posljednjih 15 minuta.

Ni Ervin Zukanović nije nastupio danas, ali je zato njegov Chievo izborio bod odigravši bez golova u Milanu protiv Intera.