Rukometni Zmajevi u Litvaniji poraženi sa 19:15

Litvanci do prve pobjede u grupi

A.U.

3.5.2015

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Litvaniji u utakmici Kvalifikacija za Evropsko rukometno prvenstvo u Poljskoj.

Zmajevi su dobro otvorili susret i poveli golom Prceta, a uskoro je na semaforu rezultat glasio 3:5. Ipak, sredinom drugog poluvremena dolazi do naglog pada u igri naše reprezentacije, te smo imali period od više od deset minuta bez postignutog gola. U međuvremenu, Litvanci su postizali golove i preokrenuli rezultat koji su, uz manje padove u igri, održavali do kraja susreta.

Danska je prvoplasirana ekipa u Grupi 2 sa osam bodova, te su već je izborili  plasman na EP, dok je naša reprezentacija drugoplasirana sa tri boda, koliko ima i Bjelorusija. Litvanija je na posljednjoj poziciji i ima dva boda.

58' - Vražalić pogađa.

57' - Litvanci postižu dva gola, sada je već jasno da će domaćin i pobijediti.

56' - Bilo je i vrijeme, pogodili smo nakon dugo vremena.

60' - Odličan gol Litvanaca.

53' - Pleta sada nije iskoristio sedmerac. U posljednjim minutama moramo zaigrati mnogo bolje da bi došli do pobjede, no sada ni Prce nije pogodio.

48' - Lijepa akcija Litvanije krunisana golom.

47' - Vranješu dvije minute.

46' - Vražalić pogađa!

45' - Pleta siguran iz sedmerca

43' - Burić smanjuje! Na najbolji mogući način smo iskoristili brojčanu nadmoć.

42' - Malinović pogađa!

41' - Perić je pogodio iz sedmerca. Trenutno obje ekipe imaju igrača manje.

38' - Litvanci opet idu na plus četiri.

36' - Sada postižemo dva gola i opet smo u utakmici. Za nešto više potrebna je veća borbenost.

32' - Litvanci prvi stižu do gola u drugom poluvremenu.

Kraj prvog poluvremena

30' - Burić je dobio žestok udarac ali protivnik će proći bez isključenja.

30' - Ponovo loša reakcija odbrane BiH. 10:7 za domaćina.

29' - Litvanci ponovo na dva gola razlike.

25' - Vraćamo se u susret. Burić pogađa!

23' - Evo Prceta! Konačno da pogodimo, nakon desetak minuta bez gola.

22' - Sada Stradas pogađa za Litvaniju nakon još jednog neuspješnog napada BiH.

21' - Loša odbrana naše ekipe, Litvanci idu na plus dva.

18' - Sada nismo iskoristili napad iako smo imali igrača više.

16' - 6:5 za Litvaniju.

15' - Litvanci prekidaju seriju bez golova, a onda iz kontre poravnavaju rezultat.

10' - Već neko vrijeme nije bilo gola.

9' - Serija brzih golova, sada je 3:5.

7' - Litvanci su postigli gol, ali Prce odmah uzvraca.

5' - BiH vodi sa 0:2.

2' - Prce otvara susret golom za BiH.

1' - Susret je počeo, prvi napad za Litvaniju, ali su ubrzo pogriješili.

15:55 - Podsjetmo, naša ekipa nastupit će bez kapitena Muhameda Toromanovića koji je reprezentaciju napustio bez objašnjenja.