UZ GROMOGLASNU PODRŠKU NAVIJAČA Zmajevi savladali Litvaniju

Dobra predstava rukometaša

A.U.

30.4.2015

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine sa 26:23 savladala je Litvaniju u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Poljskoj koje se igra naredne godine.

Naši rukometaši su odlično počeli susret i odmah otišli na dva gola razlike. Krajem prvog poluvremena nastupila je blaga rezultatska kriza u našoj ekipi, te je Litvanija izjednačila na 9:9, no onda golovima Prceta i Vranješa pravimo seriju od 4:0 za miran odlazak na odmor.

Po izlasku na teren ponovo rezultatska kriza, nekoliko puta smo pogodili stativu i pravili tehničke greške, što su Litvanci iskoristili i poveli po prvi put na utakmici. U tim trenutcima u utakmici nas je držao Kosta Savić.

Kada je bilo najvažnije, sjajni Burić pokazuje golmanske vještine i vadi nekoliko lopti, a Zmajevi konačno lome odbranu Litvanije i prave seriju od 5:0, te je tada bilo jasno da pobjeda, iako teža od očekivane, neće izostati.

KRAJ

60' - Litvanci smanjuju.

59' - Burić brani, a Čelica pogađa za plus pet. Čelica će dobiti i dvije minute.

58' - Sada i Vražalić pogađa! Četiri gola prednosti.

57' - Sedmerac za BiH! Ako sada pogodimo, pobjeda ne bi trebala doći u pitanje. Pogodili smo!

56' - Litvanci prave grešku, dva razlike i napad za našu reprezentaciju. Selektor Marković traži time-out.

55'  - Prce siguran iz sedmerca!

55' - Burić brani, a Malinović pogađa prečku pod prekršajem. Sedam metara za BiH.

54' - Ovčina pogađa!

52' - GOOL! Vodimo ponovo. U narednom napadu Litvanci izjednačavaju.

52' - Buriću 13. odbrana! Sada moramo pogoditi.

51'  - Još jedno! Kosta Savić!

50' - Jeftin gol. Ponovo gol prednosti za goste.

50' - KOSTA SAVIĆ! On nas drži u drugom poluvremenu.

48' - Litvanija ponovo vodi.

47' - Vražalić iz izuzetno teške pozicije pogađa za poravnanje.

46' - Prcetu je ispala lopta u napadu, kontra Litvanaca u kojoj Plata izlazi sam na Burića i dovodi svoju ekipu u vodstvo prvi put na utakmici.

46' - Sada su Litvanci bez problema probili našu odbranu i izjednačili.

45' - Burić brani penal!

44' - Kosta Savić! Konačno pogađamo.

42' - Sada je Vranješ dobio udarac u duelu sa Grosasom. Naš reprezentativac je ostao na parketu.

41' - Novo izjednačenje.

40' - Od početka drugog poluvremena pogodili smo stativu nekoliko puta.

39' - Od Litvanci izjednačavaju, ali Vranješ odmah vraća prednost Zmajevima.

37' - Pogađaju i Litvanci.

34' - Kosta Savić! Prekinuta serija Litvanaca.

33' - Sada ponovo golgeterska kriza u našoj reprezentaciji. Protivnik smanjuje na gol razlike.

32' - Litvanci smanjuju iz sedmerca.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme.

30' - Litvanci su imali devet metara u posljednjoj sekundi, te su morali odmah šutirati, ali Burić je odbranio.

29' - Burić brani sedmerac!

27' - Vranješ! Prednost od četiri gola prednosti.

26' - Serija Ljiljana 3:0. Ponovo imamo solidnu prednost.

25' - Prce pogađa iz sedmerca!

24' - PRCE! Ponovo vodimo.

24' - Kriza u igri naše reprezentacije, sada je 9:9.

22' - Sedmerac za Litvaniju, sada smo gol prednosti za BiH, a nismo iskoristili ni napad.

20' - Sada greška, Litvanci smanjuju na dva gola razlike

19' - Odbranili smo se, prvo poluvrijeme ide po planu za Zmajeve.

14' - Prce pogađa!

13' - Dvije minute Vražaliću. Pleta smanjuje na 6:5, a isti igrač dobiva i dvije minute zbog prekršaja u narednom napadu.

12' - Malinović pogađa, a Burić još jednom brani!

11' - Ovčina pogađa! Gromoglasna podrška sa tribina, a Burić brani. Prilika da odemo opet na plus dva.

10' - Nismo iskoristili dva napada, sada sedmerac za Litvaniju koji protivnik i iskorištava.

7' - Prce pogađa za prednost BiH od 4:2. U narednom napadu Litvanci smanjuju iz sedmerca.

4' - Gol i odbranjen napad naše ekipe.

3' - Pogađaju Litvanci.

1' - Ovčina pogađa za prednost BiH.

1' - Susret je počeo. Prvi napad našoj reprezentaciji.

20:11 - Za meč će konkurisati: Vražalić, Ovčina, Perić, Mikić, S. Burić, Panić, B.Burić, Savić, Terzić, Toromanović, Jokanović, Čelica, Karačić, Prce, Vranješ, Malinović.

20:08 - Intoniranje himni, najprije himna gostiju iz Litvanije, potom himna Bosne i Hercegovine.

20:05 - U toku je predstavljanje igrača.

Od 20:15 rukometna reprezentacija BiH igra utakmicu kvalifikacija sa Litvanijom za Evropsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Poljskoj.

Utakmica će se igrati u Cazinu, a očekuje se gromoglasna podrška našim reprezentativcima, kakva je bila i prošle godine kada smo igrali protiv Grčke.

Pred ovu utakmicu Danska ima šest bodova, prvu poziciju na tabeli sa četiri boda, dok Bjelorusija i BiH imaju po jedan bod, s tim da Bjelorusi imaju bolju gol razliku, i ovu današnju utakmicu više. Litvanija nema bodova.

Danska je sa 27:36 danas razbila Bjelorusiju.