Bayern potopio Porto, Barcelona bez problema na Camp Nou

Njemački blitzkrieg na Allianz Areni

A.U.

21.4.2015

Bayern je na Allianz Areni potopio Porto i bez problema nadoknadio zaostatak od dva gola iz prve utakmice. Bavarci su, skoro bez pola prve ekipe, poveli već u 14. minuti preko Alcantare, a golijadu su nastavili Boateng (21.), Lewandowski (27. i 40.), te  Muller (36.). U 73. minuti Martinze postiže počasni gol Porta, da bi u 87. Marcano dobio drugi žuti, a potom iz slobodnog udarca Xavi Alonso zapečatio sudbinu gostiju.

Ni Barcelona nije imala većih problema sa PSG-om na Camp Nou. Neymar je golovima u 14. i 34. minuti doveo Katalonce u vodstvo, a gosti do kraja susreta nisu uspjeli ni ublažiti poraz.

Susreti su završeni, prvi polufinalisti su Barcelona i Bayern.

90+' - Weiser, a potom i Rode su bili u šansi, odbrana Porta je nekako izbacila loptu.

89' - GOOOL! Fantastičan gol Xavi Alonsa iz slobodnog udarca. Ponovo pet golova razlike za Bayern.

87' - Marcano zbog drugog žutog kartona napušta igru, Porto do kraja susreta sa deset igrača.

79' - I Lewandowski šutira pored gola, u Barceloni bez većih uzbuđenja.

77' - Martinez šutira pored gola. Porto se, najvjerovatnije, prekasno budi.

141644-01-02

Guardiola je, nekako, uspio poderati i pantalone

74' - GOOOL! Martinez postiže počasni gol za Porto, ovo je ujedno bio i prvi šut gostiju prema golu. Herrera je centrirao ubacio loptu.

73' - Šut Ibrahimovića brani Ter Stegen.

69' - Čini se da su ekipe na obje utakmice odlučile spustiti loptu i mirno dočekati kraj susreta.

58' - Xavi Alonso šutira preko gola iz slobodnog udarca.

57' - Igra se se 57. minuta, a Porto još uvijek nije ni šutirao ka golu Bayerna. Domaći su uputili ukupno 13 udaraca ka golu, od čega osam u okvir, a sada imaju priliku za novi pokušaj iz slobodnog udarca.

50' - Bavarci su se "smirili" u nastavku, Porto sada ima prostora da pokuša uzvratiti.

46' - Najbolji igrač utakmice od prije sedam dana Quaresma napušta igru početkom drugog poluvremena, umjesto njega ušao je Neves.

46' - Susreti su nastavljeni.

Kraj prvog poluvremena.

43' - Konačno i da Fabiano nešto odbrani, Lahm je šutirao.

40' - GOOOL! Bayern sada vodi sa 5:0, strijelac je Lewandowski. Nijemci kada krenu ne znaju stati.

34' - GOOOL! Muller je šutirao sa oko 20 metara, lopta se odbila od Indija i ušla u mrežu. Katastrofa Porta koji je oduševio prošle sedmice.

34' - GOOOL! Padaju golovi i u Španiji, Neymar pogađa za nedostižnu prednost Barce od 2:0.

32' - Gosti su primorani da mijenjaju. Ricardo ulazi u igru umjesto Reyesa.

27' - GOOOL! Lewandowski pogađa nakon sjajne asistencije Mullera! Porto potopljen već nakon 27 minuta.

22' - GOOOL! Bayern već sada ima rezultat koji ih vodi dalje. Nakon kornera i gužve u kaznenom prostoru pogodio je Boateng.

20' - Muller šutira, ali Fabiano bez problema brani.

13' - GOOOL! Omaleni Alcantara pogađa glavom za vodstvo Bayerna! Gotze je ubacio sa lijve strane, a bivši igrač Barcelone dolazi do prilike za šut i donosi prednost Bayernu.

13' - GOOOL! Neymar pogađa za Barcu, PSG je sada kilometrima daleko od polufinala.

141179-01-02

Pozdrav Messija i Ibrahimovića pred susret u Barceloni

12' - Lewandowski je još jednom proigrao Mullera, ali Nijemac pravi prekršaj u napadu.

10' - Prva velika šansa na utakmici! Lewandowski je proigrao Mullera čiji udarac odbija golman gostiju, a na odbijenu loptu natrčava Poljak i pogađa stativu.

8' - Igrači Porta, očigledno, odlučili su da večeras neće štediti svoje protivnike. Već drugi oštar start, no kartona još uvijek nema.

5' - Početno odmjeravanje snaga u Minhenu.

1' - Susreti su počeli.

20:39 - PSG će večeras biti oslabljen neiegranjem Thiaga Motte i njegovog imenjaka Silve, dok se u Barcelonu, nakon suspenzije, vraća Alves.

20:24 - Porto je u prvoj susreti napravio iznenađenje i slavio sa 3:1 nad povredama desetkovanim Bayernom. Domaći moraju pobijediti sa 2:0 kako bi prošli dalje, a vrijedi napoenuti da Porto ove sezone na gostovanjima nije izgubio nijednom sa dva gola razlike.

Kao i u prvom susretu, Bavarci će i večeras biti desetkovani neigranjem Riberyja, Robena, Martineza, Benatije i Alabe, dok će oporavljeni Schweinsteiger susret početi na klupi za rezervne igrače.

Porto će igrati bez bekova Alexa i Danila.

Večeras se igraju uzvratni susreti četvrtfinala Lige prvaka između Bayerna i Porta (1:3), te Barcelone i PSG-a (3:1).

Bayern: Neuer, Rafinha, Boateng, Badstuber, Bernat; Lahm, Alonso, Thiago, Muller, Gotze i Lewandowski.

Porto: Fabiano, Reyes, Maicon, Marcano, Martins Indi, Torres, Casemiro, Herrera, Quaresma, Brahimi i Martinez.

Barcelona: Ter Stegen, Alves, Pique, Mascherano, Alba, Iniesta, Busquets, Rakitić, Messi, Neymar i Suarez.

PSG: Sirigu, Van der Wiel, Marquinhos, David Luiz, Maxwell, Matuidi, Cabaye, Verratti, Pastore, Cavani i Ibrahimović.