Zmajevi remizirali u Austriji, Belgija slavila u Izraelu

Na stadionu veliki broj naših navijača

A.U. - Al. Ti.

31.3.2015

Večeras je u okviru grupe B kvalifikacija za EURO 2016. u Francuskoj, selekcija Belgije savladala Izrael na gostovanju. Na kraju je bilo 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Fellaini. Belgija se nakon ove pobjede probila na prvo mjesto u grupi B, a iz pet odigranih utakmica imaju 11 bodova, dok je Izrael na trećem mjestu sa 9 bodova.

Finiš je susreta u Izraelu. Igra se 85. minuta, a Belgija i dalje vodi 1:0 golom Fellainija.

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je večeras remizirala u Austriji. Na kraju je bilo 1:1, a ovim rezultatom naša selekcija je nastavila mini niz nepobjedivosti. Nakon što su u subotu pobijedili Andoru u sklopu kvalifikacija, večeras su izabranici Mehmeda Baždarevića zasluženo izborili "remi".

U prvom poluvremenu smo gledali dominantniju igru domaćina, koja je pritiskala na naše vezne igrače, što im se i isplatilo u 34. minuti kada je Janko na asistenciju Junuzovića pogodio za 1:0.

U drugom poluvremenu smo ipak gledali bolju igru naših reprezentativaca, koji krunisali tu igru i izjednačujućim golom u 48. minuti kada je na asistenciju Bešića, sjajno pogodio Hajrovića.

Do kraja susreta naša reprezentacija je imala i nekoliko prilika za potpuni preokret, ali je ostalo na kraju 1:1.

92' Kraj susreta na Ernst-Happel-Stadionu. Konačan rezultat je bio 1:1. Teška i tvrda utakmica u kojoj su naši nogometaši smogli snage da nakon deficita iz prvog dijela izjednače rezultat. Austrija je povela u 34. minuti, a strijelac je bio Janko, što je bio i konačan rezultat prvog dijela.

Izjednačenje našoj reprezentaciji je donio sjajnim golom Hajrović u 48. minuti susreta.

90' Glavni sudija utakmica je produžio susret za dvije minute. I dalje je 1:1

85' Još svega pet minuta je ostalo do kraja regularnog dijela utakmica. Rezultat je i dalje 1:1. Naši igrači igraju vrlo dobro u polju i kontrolišu sredinu terena

82' Baždarević pravi još jednu izmjenu. Iz igre izlazi strijelac jedinog gola za naše nogometaše, Hajrović, a u igri je Sušić

U Izraelu je u toku 64. minuta, a Belgija i dalje vodi 1:0 protiv domaćina. Ipak treba naglasiti kako i Belgija igra bez isključenog kapitena Kompanyja koji je zaradio crveni karton

79' Još jedna dobra prilika za našu reprezentaciju. Hajrović je iskosa šutirao, ali zamalo pored gola.

76' Mnogo bolja igra naših igrača u drugom dijelu u odnosu na prvo poluvrijeme. Puno je to brže, agilnije, a i naši veznjaci su se razigrali, a posebno se to odnosi na strijelca gola za našu selekciju Hajrović

69' Nova izmjena u našoj reprezentaciji. Umjesto Vršajevića u igri je Vedad Ibišević.

67' Kakva šansa za našu selekciju. Džeko se sjajno snašao u kaznenom prostoru Austrije, primio loptu i šutirao, ali lopta je zamalo prošla pored stative

65' Dobra prilika za našu reprezentaciju. Džeko je odlično povukao loptu sa sredine terena i uposlio Hajrovića, ali njegov šut je odbranio golman Austrije Ozcan

63' Nakon jednog prekršaja nad Dragovićem, žuti karton je zaradio Bešić. Uslijedila je velika gužva na sredini terena, a epilog svega je i žuti karton za našeg kapitena Džeku

61' Nakon izjednačujućeg gola naše reprezentacije, igra se malo smirlila i sve se svodi na sredini terena. Naši reprezentativci su dobro zatvorili sve prilaze Asmiru Begoviću

54' Nova izmjena Baždarevića, u igri je sada povratnik Semir Štilić, a iz igre je izašao Medunjanin

48' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Naša selekcija je izjednačila u Austriji, a sjajan gol je postigao Hajrović. Asistenciju je upisao Bešić. Kakva golčina Hajrovića

46' Počelo je drugo poluvrijeme prijateljske utakmice u Beču između Austrije i BiH. Rezultat je 1:0 za domaće. Baždarević je i izvršio dvije izmjene. Umjesto Spahića u igri je sada Šunjić, a Pjanića je zamijenio Bešić.

45' Završeno je prvo poluvrijeme u Izraelu, u utakmici između domaće reprezentacije i Belgije. Rezultat nakon prvog dijela je 1:0 za goste, a strijelac jedinog gola je bio Fellaini

41' U kvalifikacionoj utakmici naše grupe između Izraela i Belgije, Crveni džavoli vode 1:0, a strijelac je bio Fellaini. Trenutno se igra  finiš prvog dijela.

45' Kraj prvog poluvremena na stadionu Ernst-Happel-Stadionu. Golom Janka, na asistenciju Junuzovića, selekcija Austrije vodi 1:0. Nismo mnogo vidjeli od naših reprezentativaca, koji su izgledali tromo i sporo u odnosu brzonoge i hitre igrače Austrije. Može se reći zaslužena prednost domaćina u ovom susretu. Očekujemo u drugom dijelu mnogo bolju igru naših reprezentativaca, ali i golove

44' Finiš je prvog poluvremena na utakmici Austrija - BiH. Loša igra naše selekcije u polju, koja je rezultirala negativnim rezultatom u prvom dijelu

42' Nakon igranja rukom Sabitzera, koji je zbog toga i požutio, sviran je slobodan udarac za našu selekciju. Hajrović je šutirao, ali visoko preko gola. I dalje je 1:0 za Austriju

38' Prvi žuti karton na utakmici je dobio Emir Spahić.

34' GOL Austrija vodi 1:0, a strijelac gola je bio Janko, na asistenciju Junuzovića. Jeftino primljen gol naše selekcije

Istovremeno dok traje prijateljska utakmica naše reprezentacije i selekcije Austrije, u okviru grupe B u Izraleu se igra kvalifikaciona utakmica između domaće selekcije Izraela i Belgije.

belgija-12

Slavlje nogometaša Belgije nakon vodećeg gola Fellainija

Belgija vodi 1:0 nakon 10. odigranih minuta, a gol je postigao Fellaini

24' Bičakčić je napravio prekršaj nad jednim igračem Austrije. Opasna situacija pred našim golom. Alaba je uzeo loptu i izvest će slobodnjak, ali pogodio je samo živi zid, tako da nije bilo većih problema za našu selekciju

21' Sjajna atmosfera na tribinama, koji prave naši navijači. Prema nekim procjenama nekoliko hiljada bh. navijača se nalazi na tribinama stadiona Erns Happel.

bakljada
Bakljada naših navijača u Beču

18' Dobra akcija naših reprezentativaca, ali na kraju je Pjanić loše šutirao glavom. I dalje je 0:0

17' Prvi udarac u okvir gola je uputila selelcija Austrije. Iz slobodnjaka je dobro šutirao Junuzović, ali Begović dobro brani njegov pokušaj

8' Početak utakmice prolazi u izjednačenoj igri na stadionu Ernst Happel. Naši reprezentativci se dobro drže na terenu, a imali i jedan pokušaj preko Hajrovića, međutim i dalje je 0:0

7'  Hajrović je solidno šutirao, golman domaćih siguran.

4'  Korner za Austriju završio bez većih problema za Begovića.

1'  Susret je počeo.

20:27 - Završeno je intoniranje himni.

Kako javlja naš reporter, u Beču trenutno pada jaka kiša, što će i donekle otežati "posao" igračima obje selekcije.

prolom2
Pravi prolom oblaka u Beču

Kako javlja naš dopisnik sa lica mjesta, na stadionu Erns Happel se nalazi veliki broj bh. navijača koji će svakako biti velika podrška našim reprezentativcima, koji žele da nastave dobar niz, nakon pobjede protiv Andore u okviru kvalifikacija za EURO 2016. godine u Francuskoj.

Selektor Mehmed Bazdarevic objavio je startnu postavu našeg tima. U odnosu na Andoru, nova imena su Ermin Bičakčić, Anel Hadžic, Haris Medunjanin, Avdija Vršajević i Izet Hajrović.

BiH: Begović, Mujdža, Zukanović, Spahić, Bicakčić, Hadžić, Medunjanin, Vršajević, Hajrović, Pjanić i Džeko.

Austrija: Ozcan, Dragović, Suttner, Wimmer, Klein, Junuzović, Baumgartlinger, Sabitzer, Alaba, Arnautović i Janko.