ZMAJEVI SAVLADALI ANDORU Tri gola Džeke i tri asistencije Lulića za prva tri boda

Operacija "Euro 2016"

N. KUSTURA

28.3.2015

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine savladala Andore sa rezultatom 3:0.

Iako je kapiten naše reprezentacije Edin Džeko pogodio za vodstvo, prvo poluvrijeme nije proteklo onako kako su očekivali svi u bh. taboru. Veliki broj promašaja i nepovezana igra su bile odlike prvog dijela igre.

Ipak, u drugom poluvremenu je "sjelo" sve na svoje. Senad Lulić je dodao još dvije asistencije za još dva gola našeg Dijamanta pa smo brzo došli do prednosti od 3:0, što je bio i konačni rezultat utakmice.

13. oktobar Kipar - Bosna i Hercegovina

Na našem portalu ste mogli pratiti tekstualni prenos utakmice.

90' minut Završena je utakmica u Andori. Konačni rezultat je 3:0 za našu reprezentaciju. Trostruki strijelac je bio Edin Džeko.

89' minut Bosna i Hercegovina je dominirala na ovoj utakmici u svim segmentima igre. Posjed lopte je strani Zmajeva 76:24, šutevi na gol 19:3, a korneri 6:0.

82' minut Ritam igre je opao. Bh. reprezentativci mirno utakmicu privode kraju.

77' minut Posljednja izmjena u našoj selekciji. Medunjanin je ušao umjesto Lulića.

73' minut Večeras je svoj debi ostvario i Cocalić. Zamijenio je Vranješa.

67' minut Izmjena u bh. selekciji. Đurićev debi za seniorsku reprezentaciju, izlazi Ibišević.

62' minut GOOOOL! Lulić ponovo asistira, a Džeko ponovo pogađa. Treći put zaredom!

58' minut Nakon sjajnog ubačaja Pjanića iz slobodnog udarca, opasno je bilo pred golom Andore, ali su se spasili domaći.

49' minut GOOOOOL! Udvostručili smo prednost! Ponovo Džeko i ponovo Lulić asistent!

46' minut Počelo je drugo poluvrijeme.

45' minut Završeno je prvo poluvrijeme.

gol9

45' minut Nevjerovatan promašaj Ibišević.

42' minut Iz dobre pozicije Pjanić je izveo slobodnjak, ali pogađa samo živi zid.

36' minut Večeras vrlo dobri Višća ubacio je sa desne strane, a Džeko iz neposredne blizine očajno šutira glavom.

30' minut Kontroliramo stanje na terenu nakon pola sata igre.

25' minut Zbog starta nad Pjanićem požutio je Clemente.

20' minut Nekoliko minuta mirnije igre.

15' minut Golman je reagovao ispred Ibiševića nakon dobrog ubačaja Mujdže u peterac Andorana.

12' minut GOOOOOL! BiH vodi! Džeko postiže svoj 39. gol u bh. dresu.

9' minut Bešić i Vranješ su nasrnuli na Andorce. Vranješ je dobio javnu opomenu.

7' minut Nakon što je Mujdža ubacio Džeko je bio u skoku ali je ipak jedan domaći igrač dirao loptu i ona je otišla u korner.

5' minut Nekažnjeno je prošao grub start Rodrigueza nad Bešićem.

1' minut Andora je "zaprijetila" u prvom napadu, ali je to bio slab pokušaj Sorije glavom.

1' minut Počela je utakmica u Andori. Poželimo našim momcima puno sreće da ostvare prvi trijumf u kvalifikacijama.

20:40 Intonira se himne Bosne i Hercegovine, a nakon toga čut ćemo i himnu Andore.

20:35 U našoj grupi odigran je već jedan susret, a Vels je s 3:0 razbio Izrael u Haifi.

Strijelci su bili Gareth Bale (2) i Aaron Ramsey.

20:30 Zmajevi će večeras imati podršku naših navijača na Nacionalnom stadionu u Andori.

20150328-195442

20:15 Poznati su sastavi obje ekipe.

Zmajevi koji će na teren istrčati od samog početka utakmice su Begović, Spahić, Vranješ, Bešić, Ibišević, Pjanić, Džeko (kapiten), Mujdža, Lulić, Zukanović i Višća.

Na klupi našeg državnog tima su Šehić, Dujković, Vršajević, Bičakčić, Cocalić, Medunjanin, Sušić, Prcić, Hajrović, Hadžić, Cimirot i Đurić.

sastavi

Za Andoru će od prve minute zaigrati Ferran Pol, Sonejee (kapiten), Ildefons Lima, M. San Nicolas, Vales, M. Vieira, Rodriguez, Clemente, Lorenzo, Gomez i Marc Garcia.

Na klupi Andore ostali su Gomes, Emili Garcia, Rubio, Riera, Pousa, Ayala i C. Martinez.

20:00 Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras igra kvalifikacijsku utakmicu za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine protiv Andore.