Švedska slavila, Ibrahimović u stilu Inzaghija

Kvalifikacije za EURO u Francuskoj

A.U.

27.3.2015

Okončano je osam utakmica kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine u kojima nije bilo iznenađenja. Susret Crne Gore i Rusije je prekinut.

Švedska je sa 0:2 slavila protiv Moldavije u gostima. Ova gola za goste postigao je Ibrahimović i to u 46. i 84. minuti iz penala.

Posebno je interesantan prvi gol Ibrahomivića. Golman je pokušao ispucati loptu koja je pogodila švedskog napadača i ušla u gol.

Španija je slavila protiv Ukrajine sa 1:0. Jedini gol na utakmici djelo je Morate iz 28. minute. Španci su do kraja susreta imali prilika da povećaju prednost, ali nisu bili precizni.

Švicarska je bez problema slavila protiv Estonije sa 3:0, a jedan od golova postigao je i nesuđeni bh. reprezentativac Haris Seferović.

U 17. minuti Schar pogađa, da bi deset minuta kasnije Xhaka povisio.

Igrala se 80. minuta kada je Seferović postavio konačnih 3:0.