OD TRAGIČARA DO HEROJA - Silva poslao PSG u četvrtfinale

Bayern deklasirao Shakhtar

A.U.

11.3.2015

Prvi šok na utakmici vidjeli smo u 31. minuti kada je Ibrahimović dobio crveni karton zbog oštrog starta nad Oscarom, a da li je start bio dovoljan za isključenja diskutovat će se u narednim danima.

Nakon što u prvih 80 minuta nije bilo golova, u 81. Cahill pogađa nakon gužve u šesnaestercu, da bi pet minuta kasnije Luiz snažnim udarcem glavom donio pobjedu domaćima.

U 96. minuti Silva igra rukom u šesnaestercu, a Hazard pogađa iz penala. PSG nije imao izbora osim da juriša ka golu domaćina, što se isplatilo u 114. minuti kada je Silva pogodio nakon kornera za veliku radost Parižana.

Bayern neočekivano lako deklasirao Shakhtar sa 7:0 u Minhenu

Već na samom početku stvari su krenule loše po goste kada je Kucher zbog prekršaja u kaznenom prostoru dobio crveni karton, a Muller pogodio sa bijele tačke.

U 34. minuti Boateng pogađa za 2:0 Bayerna, da bi u drugom dijelu uslijedio debakl ukrajinske ekipe.

Naprije je Ribery u 49. povisio na 3:0, a tri minute kasnije Muller nastavlja golijadu. U listu strijelaca upisao se Badstuber u 63., minuti, a rašetanje mreže Shakhtara nastavili su Lewandowski u 75. i Gotze u 87. minuti.

KRAJ UTAKMICE

120' - Finiš susreta Chelsea dočekuje u grču, bez pravog napada na gol PSG-a.

114' - GOOOL! Courtois spašava Chelsea i šalje loptu u korner, a Silva je najvisočiji u skoku i pogađa za 2:2, rezultat koji PSG vodi dalje!

110' - Diego Costa iz dobre pozicije šutira daleko od gola.

102' - PSG se ne predaje, svim silama idu naprijed po gol koji bi im značio prolazak dalje.

96' - GOOOL! Hazard dovodi Chelsea u vodstvo!

94' - PENAL ZA CHELSEA! Thiago Silva je igrao rukom.

94' - Chelsea krenuo napadački u produžetcima, Mourinho je iz igre izveo Ramiresa, a uveo Drogbu.

Počeli su produžetci na Stamford Bridgeu.

90' - Žestoki protesti Diega Coste koji traži prekršaj na ivici šesnaesterca, napadač Chelsea je potom i odgurnuo Marqinhosa, što glavni sudija nije vidio.

87' - GOOOL! Gotze pogađa za 7:0 Bayerna.

86' - GOOOL! Luis se sveti Mourinhu! Zakucao je loptu pod prečku nakon kornera sa desne strane!

85' - Courtois izbacuje u korner nezgodan centaršut, PSG baca sve snage u napad!

83' - Samo što je ušao u igru Lavezzi se našao u velikoj šansi, ali se iskazao golman domaćih.

81' - GOOOL! Cahill dovodi Chelsea u vodstvo, odlično je reagovao nakon kornera i pogodio za 1:0.

80' - Ramires u velikoj šansi, Sirigu odbija loptu u korner. Čeka nas uzbudljiva završnica u Londonu.

76' - GOOOL! Lewandowski za 6:0. Iživljavanje Bayerna nad Shakhtarom.

74' - Proključale su strasti u Londonu, Costa i Luiz su dobili po žuti karton zbog sukoba, a nekoliko skeundi kasnije i Verratti zbog prekršaja.

71' - Matuidi u velikoj šansi, Courtois je odbranio.

63' - GOOOL! Sada Badstuber nastavlja potop Shakhtara.

58' - Kakva šansa za PSG! Cavani je prošao Courtoisa, gol je bio prazan, ali je Urugvajac pogodio stativu.

52' - Maxwell šutira preko gola.

52' - GOOOL! Ukrajinci razbijeni u Minhenu, Muller za 4:0.

51' - Izblokiran šut Cahilla.

49' - GOOOL! Riberry pogađa za prednost Bayerna od 3:0.

49' - Willian je lukao pokušao iz slobodnog udarca, ali brani Sirigu. Nakon kornera Diego Costa šalje loptu pored gola.

Kraj prvog poluvremena na obje utakmice, Bayern je već jednom nogom u četvrtfinalu.

43' - Costa pada u šesnaestercu, čini se da je penal bio, ali sudjia Kuipers se nije oglasio uprkos žestokim protestima igrača Chelsea.

41' - Šut Oscara pravo u Sirigua, Diego Costa je ostao na travi.

34' - GOOOL! Boateng pogađa za Bayern koji, sada je već jasno, ide dalje.

32' - CRVENI KARTON IBRAHIMOVIĆU! Oštar start napadača PSG-a na Oscara sudija je okarakterisao dovoljnim za isključenje. O ovome će se mnogo diskutovati narednih dana. Zbog prigovora žuti karton dobio je Motta.

26' - Šansa za Chelsea, ali Diego Costa se nije najbolje snašao.

24' - Stativa Lewandowskog.

24' - PSG se oslobodio i preuzeo inicijativu, ali još uvijek nismo vidjeli ozbiljniju priliku na utakmici.

19' - Bayern dominira susretom u Minhenu, a Robben je napustio igru zbog povrede. Umjesto njega ušao je Rode.

15' - Verratti je pao u šesnaestercu nakon duela sa Ramiresom, ali sudac Kuipers odmahuje rukom.

8' - U Londonu Chelsea ima blagu inicijativu, ali bez ozbiljnijih šansi za sada.

4' - GOOOL! Muller dovodi Bayern u vodstvo protiv Shakhtara koji će cijelu utakmicu igrati i sa igračem manje zbog crvenog kartona Kuchera koji je faulirao Gotzea.

1' - Susreti su počeli.

Večeras će biti odigrane uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka između Chelsea i PSG-a, te Bayerna i Shakhtara.

Podsjetimo, prošle sezone ove ekipe su se sastale u četvrtfinalu, tada je PSG u Parizu slavio sa 3:1, da bi u Londonu Chelsea pobijedio sa 0:2 i prošao dalje zbog gola u gostima.

Chelsea ima blagu prednost nakon što je na Parku prinčeva izborio rezultat 1:1, dok će se Shakhtar nadati iznenađenju u Minhenu nakon 0:0 u prvoj utakmici.

Chelsea: Courtois; Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta; Fabregas, Matić; Ramires, Oscar, Hazard; Diego Costa.

PSG: Sirigu - Marquinhos, D. Luiz, T. Silva, Verratti, T. Motta, Matuidi - Pastore, Ibrahimovic, Cavani.

Bayern: Neuer; Rafinha, Boateng, Alaba, Badstuber; Schweinsteiger, Robben, Gotze, Müller, Ribery, Lewandowski.

Shakhtar: Pjatov; Srna, Kučer, Rakitskij, Ševčuk, Taison, Fred, Stepanenko, Douglas Costa, Luiz Adriano, Alex Teixeira