Bas Dost ima najbolji učinak u Bundesligi svih vremena!

Wolfsburgov 25-godišnji napadač

Onasa

2.3.2015

Holandski nogometaš Bas Dost trenutno ima najbolji omjer datih golova i provedenih minuta na terenu u historiji Bundeslige, prenosi ESPN.

Holanđanin je imao slab prvi dio Bundeslige, ali je u šest susreta drugog dijela postigao 11 golova, te je došao do omjera da postiže gol svake 63 minute provedene na travnjaku.

Wolfsburgov 25-godišnji napadač je u posljednjem kolu protiv Werdera postigao dva gola u pobjedi njegovog tima rezultatom 5:3.

- Tri puta smo gubili i vraćali se, i to je bilo živcirajuće. Nisam postigao gol u prvom poluvremenu, iako sam imao nekoliko prilika, a to je također bilo živcirajuće. Ipak, nikad nisam gubio vjeru i u nastavku sam postigao dva gola - kazao je Dost.

Najbolji učinak prije Dostovog je držao Claudio Pizzaro, koji je prošle sezone za Bayern postigao 10 golova za 683 minute na terenu.

Wolfsburg je trenutno u nizu od 11 utakmica bez poraza u Bundesligi, te nakon 23 kola drže drugo mjesto sa 50 bodova, osam manje od vodećeg Bayerna.