Borussija u finišu slomila Schalke, Leverkusen nastavio sa dobrim igrama

Milioneri se vrćaju u formu

A.U.

28.2.2015

Borussija Dortmund je u okviru 23. kola Bundeslige savladala Schalke sa 3:0 pokazavši da se vraća u pravu formu.

Dortmund je poveo u 78. minuti preko Aubameyanga, da bi već minutu kasnije Mikhitaryan povisio na 2:0. Konačan rezultat postavio je Reus u 86. minuti.

Hoffenheim je sa 2:0 slavio protiv Mainza golovima Vollanda u 55. i Polanskog u 76. minuti.

Sejad Salihović prvo poluvrijeme, a u 41. minuti dobio je i žuti karton, dok je Ermin Bičakčić odigrao cijeli susret.

Stuttgart je remizirao sa Hannoverom rezultatom 1:1. Gentner je u 52. minuti doveo Švabe u vodstvo, dok je Stingl u 70. poravnao rezultat. Vedad Ibišević susret je odgledao sa tribina.

Leverkusen je sa minimalnih 1:0 savladao Freiburg golom Rolfesa u 33. minuti. Emir Spahić je još jednom odigrao cijelu utakmicu, dok je Mujdža presjedio na klupi za rezervne igrače.