Sarajevo pokazalo snagu u Gradačcu: 0:3 u kaljuži Banje lidže

Pobjede Širokog i Zrinjskog, Željo sutra protiv Olimpica

A.U.

28.2.2015

Završeno je šest utakmica 16. kola Premijer lige BiH koje će u naročito lijepom sjećanju ostati debitantu u dresu Sarajeva Leonu Benku koji je u Gradačcu postigao dva gola.

Sarajevo je u gostima po katastrofalnom terenu deklasiralo Zvijezdu sa 0:3 golovima Bekića u 18., te dva gola Benke u 22. i 72. minuti utakmice. Benko se, već u prvoj utakmici pokazao kao odlično pojačanje za sarajevski klub.

Široki je u Bijeljini preokretom stigoa do pobjede. Poveli su domaći preko Galešića u 13. minuti, da bi Lago u 27. poravnao. Gol za pobjedu postiže Peko u 37. minuti.

Zrinjski je pobijedio Slaviju u Mostaru sa 2:0 autogolom Popovića u 27. i Kordića iz penala u 63. minuti susreta. Vrijedi spomenuti da su domaći susret završili sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Zlatića u 71. minuti.

Danas se igraju utakmice 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a Sarajevo je već na poluvremenu skoro pa riješilo pitanje pobjednika u Gradačcu gdje protiv Zvijezde vodi sa 0:2.

Fudbaleri Borca su u posljednjoj utakmici današnjeg programa upisali siguran pobjedu protiv ekipe Mladosti u 16. kolu BHT Premijer lige BiH.

Rezultat je na kraju bio 2:0 za domaće igrače. Strijelci za ekipu Borca je bio Jović i Subić.

Borac je nakon ove pobjede došao na četvrto mjesto na tabeli, dok je Mladost posljednja.

Susret između Željezničara i Olimpica bit će odigran sutra u 14:30.

Borac - Mladost 2:0

76' - Drugi gol Leona Benke u debiju za Sarajevo!

71' - Zrinjski će susret završiti sa deset igrača pošto je Zlatić dobio drugi žuti karton.

66' - Filipović pogađa za prednost Drine od 3:1 protiv Veleža

63' - Kordić iz penala za prednost Zrinjskog od 2:0.

63' - Mujić za prednost Slobode od 3:0, kakav debi Musemića!

52' - Drina sada vodi protiv Veleža

49' - Basara dovodi Vitez u prednost.

41' - Nedeljković poravnava za Drinu.

37' - Peko donosi preokret Širokog protiv Radnika.

36' - Hebibović donosi vodstvo Veležu protiv Drine.

27' - Lago poravnava za Široki.

27' - Popović pogađa autogol za Zrinjski protiv Slavije.

22' - Benko se odmah pokazao kao pravo pojačanje, 0:2 za ekipu sa Koševa.

18' - Bekić pogađa za vodstvo Sarajeva.

16' - Ahmetović pogađa, 2:0 za Slobodu. Dobar start Husrefa Musemića na klupi tuzlanske ekipe.

13' - Galešić pogađa za Radnik protiv Širokog.

4' - Bekić dovodi Slobodu u vodstvo protiv Travnika.