TENIS

Džumhur osvojio turnir bez izgubljenog seta, napredovao za 18 pozicija na ATP listi

Blistav nastup našeg tenisera na ATP challengeru u Dominikanskoj Republici

Autor:Z. Š.

16.2.2015

Damir Džumhur je odigrao jedan od najboljih turnira u karijeri, na ATP challengeru u Santa Domingu (Dominikanska Republika, 50 hiljada dolara). Naš najbolji teniser nije izgubio niti jedan set i osvojio je trofej pobjednika u prvom turniru koji se igra u historiji Dominikanske Republike.

U finalu je igrao protiv Argentinca Renza Olive. Nakon što je dobio prvi set 7:5, Damir je poveo 3:1 u drugom, a tada je Olivo predao meč zbog povrede.

- Ovo je bila jedna od najboljih sedmica u mom životu, uživao sam na turniru, organizacija je bila odlična, a posebno hvala publici koja me je bodrila tokom čitavog turnira. Jedva čekam da naredne godine ponovo dođem ovdje – rekao je Damir nakon turnira uz velike ovacije publike.

Bh. teniser zaradio je 7200 dolara i 90 ATP bodova koji ga ponovo približavaju TOP 100. Naredni turnir Damir će igrati na Challengeru u Morelosu (Meksiko), a zatim planira učestvovati na ATP 250 turniru u Buenos Airesu (Argentina).

Nakon osvajanja ovog turnira Damir Džumhur sada zauzima 105. mjesto na novoj ATP rang listi.

Džumhur je u odnosu na prošlosedmični poredak napredovao 18 pozicija.

Aldin Šetkić je zadržao 224. poziciju, dok su Tomislav Brkić i Mirza Bašić napredovali jednu, odnosno četiri pozicije.

Na vrhu liste nije bilo promjena. Prvi je  Srbin Novak Đoković, ispred Švicarca Rogera Federera i Španca Rafaela Nadala.