Čelik lako s Rudarom, remi Viteza i Mladosti

Prijateljske utakmice u Zenici

V. B.

31.1.2015

Čelik je i u drugom kontrolnom susretu danas slavio pobjedu protiv federalnog ligaša, ovog puta protiv kakanjskog Rudara, kojeg su pred oko 400 gledalaca na B-terenu Stadiona Kamberovića polje porazili s 3:1 (1:0).

Strijelci za Čelik bili su Alen Dedić u 39., Fenan Salčinović u 49. minuti, nakon dosuđenog indirektnog udarca na penaltiku. Isti je igrač u 65. minuti promašio penal za Čelik, da bi u 85.minuti Adis Crnović iskoristio kiks golmana Semira Bukvića i sa dva metra ubacio loptu u praznu mrežu i smanjio na 2:1.

Konačnih 3:1 postavio je u 89. minuti Ognjen Radulović iz drugog dosuđenog penala za domaćine. U drugom današnjem meču na istom terenu, premijerligaš Vitez je odigrao bez golova protiv Mladosti iz Doboja Kod Kaknja. Federalni ligaš je bio potpuno ravnopravan rival, a imao je i bolje šanse od Vitežana.