SENZACIJA Katar u finalu Svjetskog prvenstva!

Nakon pobjede nad Poljskom

(D. K.)

30.1.2015

Rukometna reprezentacija Katara ostvarila je danas senzacionalni uspjeh plasmanom u finale Svjetskog prvenstva, koje se održava upravo u toj zemlji.

Katar, na čijem se golu nalazi bh. golman Danijel Šarić, u polufinalu je danas savladao reprezentaciju Poljske rezultatom 31:29, nakon što je vodio tokom većeg dijela meča, prenio je B92.

Poljaci su bolje počeli, poveli sa 6:4, održavali tu prednost do sredine prvog poluvremena, kada domaćin serijom 5:1 preuzima vodstvo i čuva ga do samog kraja meča.

Katar su sa po šest golova predvodili Rafael Kapote i Kamalaldin Malaš, dok su po pet dali Žarko Marković i Mahmud Hasab Ala.

Najbolji u redovima Poljske bio je Mihal Jurecki sa osam golova, dok je šest postigao Marijuš Jurkevič.

Katar će u finalu igrati sa boljim iz duela u kojem se od 19 sati sastaju Španija i Francuska.

Domaćin je odavno ostvario najveći uspjeh u historiji, jer mu je najbolji plasman na prethodna četiri SP-a bila 16. pozicija.

Pogledajte posljednju minutu utakmice i proslavu senzacionalne pobjede i plasmana Katara u finale SP-a.