Šok za Hrvatsku: Poljskoj drama i polufinale SP-a!

Naši susjedi ostali bez šestog uzastopnog polufinala na velikim takmičenjima

Autor:(D. K.)

28.1.2015

Hrvatska rukometna reprezentacija poražena je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Dohi od Poljske rezultatom 24:22 (12:10), te tako ostala bez šestog uzastopnog polufinala na velikim takmičenjima.

Izabranici Slavka Goluže izgubili su prvo poluvrijeme rezultatom 12:10, a u prvih deset minuta drugog dijela serijom 6:1 preokrenuli rezultat i poveli sa 16:13. No, to nije bilo dovoljno jer se u samoj završnici razbranio poljski golman Slawomir Szmal i odveo Poljsku u polufinale, piše Dnevnik.hr.

U priloženom videu možete pogledati drugo poluvrijeme ove utakmice.

Kod Hrvatske najučinkovitiji su bili Domagoj Duvnjak i Zlatko Horvat s po pet, te Marko Kopljar s četiri gola, dok su Poljake predvodili Mariusz Jurkiewicz (6) i Andzej Rojewski (4).

Hrvatska će u razigravanju od petog od osmog mjesta pokušati izboriti Olimpijske igre u Rio de Janeiru, dok će Poljaci u polufinalu igrati s domaćinom Katarom, koji je u četvrtfinalu pobijedio Njemačku rezultatom 26:24.