Kraj SP-a za Zmajeve: Težak poraz od Rusije i osvojeno 20. mjesto

Okončan prvi nastup na velikom takmičenju

N. K.

27.1.2015

Reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je 20. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru. Naša selekcija je u borbi za plasman poražena od Rusije rezultatom 28:42.

Početak susreta je protekao u izjednačenim odnosima snaga te su se smjenjivala vodstva obje reprezentacije.

U 19. minuti dolazimo i do uvjerljive prednosti od 13:10 i tada se činilo da smo blizu pobjede protiv Rusa.

Ipak, dolazi do neobjašnjivog pada u našoj igri, što koriste Rusi koji dolaze do poravnanja rezultat, ali i prednosti koja je do poluvremena iznosila čak četiri razlike.

VEZANA VIJEST: UŽIVO BiH - Rusija 28:42

I nastavak utakmice je donio dominaciju Rusije, a totalni raspad u igri naše selekcije smo doživjeli u 42. minuti kada smo bili na minus osam.

Do kraja utakmice se prednost samo uvećavala i na kraju smo ostali "zaleđeni" na minus 14 golova.

Tako je Rusija osvojila 19. mjesto na SP-u, dok je naša reprezentacija svoje prvo učešće završila na 20. mjestu.