Poraz BiH od Makedonije

Protiv Tunisa vjerovatno i zadnja prilika za prolazak dalje

A.U.

19.1.2015

Reprezentacija BiH poražena je u trećem kolu Grupe B Svjetskog prvenstva od Makedonije sa 22:25. Još jednom, poraz dugujemo velikom broju tehničkih grešaka, naime, imali smo čak 20 izgubljenih lopti, zbog kojih nismo uspjeli profitirati od raspoloženog Burića na golu.

Naš golman imao je 17 odbrana, dok je i Grahovac skupio jednu odbranivši penal Lazarovu.

Igračem utakmice proglašen je Dejan Manaskov.

Za dva dana igramo protiv Tunisa i to će, vjerovatno biti posljednja šansa za prolazak dalje, pošto ćemo u posljednjem kolu koplja ukrstiti sa favoritom grupe Hrvatskom.

Kraj utakmice, poraz od 22:25!

60' - Sada rastresena igra naše reprezentacije. Čak 20. izgubljena lopta.

59' - Gol Pribaka i dvije minute za Ovčinu, do kraja utakmice smo sa igračem manje

58' - Malinović smanjuje, dvije i po minute do kraja!

56' - Gol Makedonije, treba nam čudo i za remi. Kompletni smo

55' - Malo sreće je trebalo da Grahovac odbrani penal Lazarovu, time out traži selektor Marković

55' - Sedmerac za Makedoniju i dvije minute Prcetu

54' - Kakva golčina MALINOVIĆA! Makedonci su kompletni

53' - Gol Toromanovića!

53' - Treće isključenje za Jonovskog, automatski crveni karton! Sada moramo iskoristiti brojčanu prednost

52' - Gol Lazarova

52' - Sedmerac za Makedoniju i prilika da odu na plus tri

51' - Nova odbrana Burića, treba nam gol, ali greška Toromanovića

49' - Manaskov pogađa

48' - Burić smanjuje

48' - Pribak ponovo zabija, Makedonci stigli do vodstva sa dva igrača manje

47' - Makedonija pogađa sa dva igrača manje, Pribak je strijelac, na drugoj strani gubimo loptu. Napad Makedonije

45' - Dvije minute Stoilovu, ali lopta za Makedoniju. Narednu minutu i po imamo dva igrača više!

45' - Fantastični Burić još jednom brani, na drugoj strani dvije minute za Markovskog

44' - Izjednačenje, 18:18

43' - Burić pogađa, konačno vodimo!

43' - Brani GRAHOVAC!

43' - Sedmerac za Makedoniju, Grahovac će na gol

42' - Burić odlično reaguje i pogađa! Igra se gol za gol

41' - Mojsovski pogađa, loša reakcija naše odbrane

40' - Perić pogađa iz sedmerca

39' - Georgievski pogađa

38' - Raspoloženi Burić brani, a Perić izjednačava na drugoj strani

38' - Manaskov postiže novi gol

37' - Vranješ poentira! 14:14!

36' - Manaskov donosi novo vodstvo Makedoniji, nakon što naša reprezentacija nije iskoristila nekoliko napada

33' - Benjamin Burić brani, a njegov brat Senjamin donosi izjednačenje

31' - Prce pogađa

Kraj prvog poluvremena

30' - Vražalić pogađa!

30' - Stojančevom dvije minute

30' - Georgievski za 10:13. Sudije nisu svirale ništa iako se čini da je Toromanović dobio udarac u lice.

29' - Lazarov odlično prograva krilne saigrače, Makedonci ponovo na plus dva. Kompletni smo

28' - Čelica pogađa! Dva gola BiH sa igračem manje!

27' - Odlična akcija, Ovčina pogađa

27' - Dvije minute za Vražalića, a Mojsovski pogađa

26' - Makedonija vodi sa 8:10

25' - Prce probija odbranu Makedonije sjajnim šutem

23' - Dvije minute za Jonoskog, sada mi imamo igrača više

23' - Još jednom protivnik pogađa izbacivanjem igrača sa krila

22' - Lijepa akcija Makedonaca, Stoilov pogađa

21' - Vražaliću dvije minute

20' - Fantastičnu akciju BiH kruniše Karačić.

19' - Lazarov donosi vodstvo Makedoncima.

18' - Malinović siguran! Serija od 5:0 Zmajeva!

18' - Novi sedmerac za BiH, prilika za izjednačenje.

17' - Sedmerac za BiH, ali Ristovski brani i sedmerac i naknadni pokušaj Terzića, na drugoj strani Burić skida!

15'  Burić brani još jednom.

14'  VRAŽALIĆ! Time out traži selektor Makedonije, smanjili smo na 5:6.

14' - Vraćamo se! Toromanović pogađa!

14' - Sada i Makedonci prave nekoliko grešaka u napadu.

13' - Karačić smanjuje na 3:6.

11' - Jonoskom dvije minute, Malinović odlično pogađa.

10' - Nova greška u napadu, Makedonci pogađaju iz kontre

10' - BURIĆ SKIDA PENAL Lazarovom

9' - Nova greška u napadu naše ekipe, na drugoj strani sedmerac za protivnika

9' - Mirkolovski ima odličnan period, postiže svoj treći, a peti gol za Makedoniju

8' - Toromanović prekida seriju Makedonaca iz odlične akcije, na drugoj strani igramo odličnu odbranu i uzimamo loptu, no Vranješ pogađa stativu.

6'  - Nova greška u napadu, Markoski pogađa iz kontre, Marković traži time-out

5'  - Loše igramo odbranu, Mirkolovski sa devet metara.

4' - Mirkolovski pogađa za 0:2

3' - Lazarov pogađa iz sedmerca, dvije mintue za Prceta.

1' - Susret je počeo

16:57 Navijači BiH su razbacani po tribinama jer im organizatori nisu dali da sjednu svi zajedno pošto su imali karte za različita mjesta. Mišljenje organizatora nije promijenila ni činjenica da je dvorana skoro u potpunosti prazna.

16:55  Intoniranje himni, najprije himna BiH.

16:44  Najveća prijetnja našoj reprezentaciji bit će kapiten Makedonije i igrač Barcelone Kiril Lazarov. Desni bek je na Svjetskom prvenstvu u Hrvatskoj 2009. godine oborio rekord po broju postignutih golova, te je sa 92 gola proglašen najboljim strijelcem prvenstva.

Rukometna reprezentacija BiH u 17:00 sati igra utakmicu trećeg kola Grupe B Svjetskog rukometnog prvenstva u Kataru, a protivnik je selekcija Makedonije. Podsjetimo, Zmajevi su u prvoj utakmici slavili protiv Irana sa 30:25, dok u drugoj poraženi od Austrije sa 23:21.

share2015-01-19-74748b535f1e1386833db42aa1b99540ba3a61770df0646abf8c466ed73e5418-picture-1

Sastavi ekipa

Za prolaz u drugi krug potrebna nam je još jedna pobjeda.

Naša reprezentacija bit će oslabljena neigranjem Koste Savića koji se na susretu protiv Austrije. Pozitivna vijest je to što će Vladimir Vranješ imati pravo nastupa jer delegat susreta sa Austrijom nije predložio suspenziju našeg igrača koji je dobio crveni karton.

"Balkanski derbi" bi trebao proteći u prijateljskoj atmosferi zbog prijateljstva između nekih igrača BiH i Makedonije, a spomenimo i da su makedonski navijači bodrili našu reprezentaciju na utakmici sa Iranom.