Veliki kiks Cityja na svom terenu, Begović ponovo sačuvao svoju mrežu

Odigrano još šest utakmica 19. kola Premiershipa

Al. Ti.

28.12.2014

Danas je odigrano još šest utakmica 19. kola engleskog Premiershipa u terminu od 16 sati.

Manchester City, našeg Edina Džeke je napravila veliki kiks i ispustio je vodstvo protiv Burnleya od 2:0. Silva i Fernandinho su još u prvom poluvremenu donijeli vodstvo od 2:0, ali u nastvaku je uslijedio potpuni pad domaćih.

Boyd je u 47. minuti smanjio na 2:1, a onda je u 81. minuti Barnes šokirao sve prisutne na Etihadu i donio veliki bod svom timu. Aktuelni prvak je tako propustio priliku da se nakon ovoga kola približi vodećem Chelseaju na samo bod zaostatka.

Arsenal je kao gost u gradskom derbiju pobijedio West Ham 1:2. Strijelci za Topnike su bili Cazorla i Welbeck, a pogodak za Čekićare je djelo Kouyate, ali rezultat se nije mijenjao.

Asmir Begović i njegov Stoke slavili su protiv WBA 2:0, a naš reprezentativni golman je na drugom uzastopnom meču sačuvao svoju mrežu.