MNK Centar pobjednik 22. novogodišnjeg turnira "Asim Ferhatović Hase"

U finalu deklasirali Sport Avaz sa 4:0

A.U.

28.12.2014

U finalu 22. novogodišnjeg turnira "Asim Ferhatović Hase" MNK Centar savladao je ekipu Sport Avaza sa 4:0. U utakmici za treće mjesto Max Bet je savladao Željezničar sa 4:3 uz dva gola Dražena Novoselca.

Za ekipu Avaza na ovom turniru igrali su bivši bh. reprezentativci Vladavić, Musić i Jahić.

MNK Centar je poveo u petoj minuti preko Seldina Zatagića, a isti igrač bio je precizan i u 17. minuti. Već u 23. bilo je 3:0, a strijelac je Almir Kerla. Konačan rezultat postavio je Adnan Arnautović u 39. minuti.

Osim za tri najbolje ekipe, pehari su dodijeljeni i najboljim pojedincima. pehar za fer-plej dobila je ekipa MNK Stari Grad. Za igrača Ala Hase proglašen je Almir Kerla iz MNK Centar.

Najbolji striojelac je Amer Hiroš iz Željezničara, koji je postigao 11 golova, dok je Bekir Hodžić proglašen za najboljeg golmana. Pehar najboljem igraču veteranu pripao je Džemi Smječaninu, bivšem igraču Sarajeva.

Finalni susret pratilo je oko 400 gledalaca.