Southampton i Chelsea podijelili bodove na stadionu St. Mary

Prva utakmica 19. kola Premiershipa

Al. Ti.

28.12.2014

U prvoj utakmici 19.kola Premiershipa, ekipa Southamptona i Chelsea su podijelili bodove odigravši 1:1.

Iako su prije utakmice izabranici Josea Mourinha važili za velikog favorita, ipak su se na kraju morali zadovoljiti sa bodom protiv izuzetno tvrdog domaćina.

Southampton je poveo već u 17. minuti, kada je na asistenciju Tadića pogodio Mane.

Izjednačenje Chelseaju je donio Hazard u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je pogodio na asistenciju Fabregasa.

U drugom poluvremenu smo gledali jalove napade Plavaca, ali bezuspješno.

Domaći nogometaši su susret završili sa deset igrača jer je Scheneiderlin zaradio drugi žuti karton u finišu susreta. Završilo je na kraju 1:1.

Chelsea je ovim bodom i dalje na prvom mjestu ispred Manchester Cityja, a Southampton je na poziciji četiri.