Real Madrid na svjetskom tronu četvrti put u historiji kluba

Savladali argentinski San Lorenzo s 2:0

Autor:A. Vr.

20.12.2014

Ekipa španskog prvaka Real Madrid osvojila je četvrti put u klupskoj historiji titulu klupskog prvaka svijeta. Kraljevi su večeras u Marakešu u finalu Svjetskog klupskog prvenstva savladali argentinski San Lorenzo s 2:0.

Igrači Reala u ovom susretu i na kraju je aktuelni prvak Evrope sasvim zaslužno stigao do titule prvaka. Portugalski reprezentativac Cristiano Ronaldo je, očekivano, bio najveća prijetnja golu San Lorenza, ali se do prvog pogotka čekao sam finiš prvog poluvremena.

Njemački reprezentativac u redovima Rela Toni Kroos u 37. minuti izveo je korner, a Sergio Ramos pogađa za prednost Reala od 1:0 u prvom poluvremenu.

Real je stigao do drugog gola nakon šest minuta igre u drugom poluvremenu te je pitanje pobjednika bilo riješeno. Gareth Bale je šutirao, a lopta prolazi ispod golmana Torrica, te završava u mrežu za vodstvo Reala od 2:0.

Evo kako je Real savladao San Lorenzo...