Marković i Stipanović sredili u gostima i Istanbul

Uspjeh naših u turskom košarkaškom prvenstvu

V. B.

20.12.2014

Minimalnim trijumfom u 11. kolu turske lige u gostima kod svog bivšeg kluba Banvita s 81:80, Kenan Bajramović, koji je za 13,5 minuta igre upisao 4 poena, 1 skok i dvije asistencije, sa Bešiktašom se popeo na drugu poziciju na tablici sa skorom 8-3.

Pobjedničku seriju sa Trabzonom nastavili su naš mladi trener Nenad Marković i centar Andrija Stipanović, koji su također u gostima, s 78:68, porazili Istanbul. Bio je ovo i sedmi uzastopni trijumf Trabzona (četiri u turskom prvenstvu i tri u Euro čelendž kupu-op.a). Stipanović je upisao 10 poena I 6 skokova,  za skoro 27 minuta igre.

Za poraženi domaći tim naš bivši reprezentativac Zak Rajt (Zack Wright) upisao 16 poena. Trabzon, kojeg je Marković preuzeo na zadnjem mjestu sa skorom 1-6, sada je deseti sa skorom 5-6. Rajtov Istanbul je predzadnji, 15., sa skorom 2-9.