Lagana pobjeda Juventusa protiv Cagliarija

Prva utakmica 16. kola Serije A

Al. Ti.

18.12.2014

Juventus je večeras u prvoj utakmici 16. kola Serije A na gostovanju kod Cagliarija slavio 3:1, što znači da će tim aktuelni prvak Italije sigurno završiti 2014. godinu kao prvoplasirana ekipa na tabeli.

Juve je poveo u već u 3. minuti golom Carlosa Teveza.

Već u 15. minuti bilo je jasno ko je kvalitetnija ekipa, a tada je Vidal sjajno pogodio za 2:0, što se ispostavilo i kao konačan rezultat prvog poluvremena.

Sve dileme oko pobjednika u ovom meču je riješio Llorente, koji je na sjajnu asistenciju Pirla u 50. minuti pogodio za 3:0.

Sve što su domaći igrači uspjeli jeste počasni gol, koji je djelo Rossetinija koji je pogodio u 65. minuti susreta.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, te je ovom pobjedom Juve zabilježio 12 pobjedu u sezoni sa kojom je ostao na prvom poziciji.