Stuttgart nakon tri poraza konačno pobijedio

Prva utakmica 13. kola Bundeslige

Al. Ti.

28.11.2014

Večeras je odigrana i prva utakmica 13. kola Bundeslige, a u kojoj su nogometaši Stuttgarta, za koji nastupa naš reprezentativac Vedad Ibišević slavio na gostovanju protiv Freiburga rezultatom 4:1.

"Švabe" su došli u vodstvo nakon pola sata igre, kada je Harnik pogodio.

Slavlje gostiju je trajalo svega devet minuta, jer je Freiburg preko Darida pogodio za 1:1.

U drugom poluvremenu smo gledali dominaciju Stuttgarta koji je bolju igru krunisao sa još tri gola.

Prvo je Gruezo u 52. minuti pogodio za novo vodstvo od 2:1. Posao gostima je dodatno olakšao i Mitrović, koji je u 70. minuti zaradio crveni karton.

Werner je doveo Stuttgart u vodstvo od 3:1, a konačan rezultat je postavio Harnik, drugim golom na utakmici za konačnih 4:1

Ovim rezultatom Stuttgart je prekinuo niz od tri vezana poraza i trenutno su na 16. poziciji.